Audemars Piguet Royal Oak Offshore GINZA 7  Stainless Steel

Audemars Piguet Royal Oak Offshore GINZA 7 Stainless Steel

Audemars Piguet / Novinky

Audemars Piguet Royal Oak Offshore Ginza 7 a 40 nástěnných hodin jako podpora Japonsku

Také hodinářské značky podobně jako jiné velké společnosti vyjadřují při rozličných přírodních katastrofách sounáležitost a podporu postiženým oblastem. Nejinak tomu bylo při letošním zemětřesení v Japonsku, na které obratem začaly přispívat velké korporace a organizace. Stranou nezůstává ani Audemars Piguet.

Dlužno připomenout, že v březnu ostrov v Pacifiku nesužovalo "pouze" zemětřesení o síle 9,0 Richterovy škály. Zdvih mořského dna po zemětřesení totiž vyvolal zvýšení vodního sloupce oceánu a vzniklá vodní masa se obratem rozlila všemi směry. Ačkoli Tsunami dorazilo i do jihoamerického Chile, nejvíce škody napáchalo právě v Japonsku, kam přišly až 38 metrové vlny. Škody na majetku byly obrovské, na lidských životech pak samozřejmě nevyčíslitelné.

Audemars Piguet Royal Oak Offshore GINZA 7  Stainless Steel

Některé firmy následně pořádaly dobročinné akce, jejichž výtěžek putoval na pomoc Japonsku, jiné zase vytvořily rozličné speciální limitované edice, jejichž koupí mohli lidé rovněž pomoci. Podobný, ne však úplně stejný, recept nedávno, po zhruba šesti měsících od série katastrof, zvolili i v Audemars Piguet.

Kromě dvojice limitovaných edicí kultovního modelu Royal Oak Offshore totiž hodinář, kterému se na japonském trhu daří, spouští také dlouhodobý charitativní program s názvem Support JAPan, jehož cílem je naspořit 100 milionů jenů (asi 1,3 milionu dolarů) na dotaci japonskému Červenému kříži.

Nepřehlédněte  Breguet otevírá butik ve švýcarském Gstaadu

Každá ze speciálních edicí bude vyrobena v objemu 200 kusů, spojovat je přitom bude dovětek Ginza 7. V obou případech tedy jde o model Royal Oak Offshore, hodinky se ale liší materiálem 42 mm velkého pouzdra. Zatímco v prvním případě je vyrobeno z ušlechtilé nerezové oceli, ve druhém z lisovaných uhlíkových vláken.

Audemars Piguet Royal Oak Offshore GINZA 7  Forged CarbonAudemars Piguet Royal Oak Offshore GINZA 7  Forged Carbon

Všechny prvky legendární kolekce, včetně masivní pevné lunety v podobě pravidelného osmihranu přichycené k pouzdře osmi šrouby, zůstávají zachovány. Unikátní je ale provedení číselníku a dýnka hodinek.

Audemars Piguet Royal Oak Offshore GINZA 7  Stainless Steel

Číselník je tak dalším prvkem, který obě edice odlišuje:

  • ocelová verze: černá plocha, po vnějším obvodu soustředné kruhy, ve středu číselníku čtvercová plastická mozaika, sedmička vysázená diamanty, ostatní číslice u hodinových pozic černé, ručky se SuperLuminova a stříbrnými kraji
  • karbonová verze: černý číselník, 12-hodinový (pozice 6) a 30-minutový sčítač stopek (pozice 9) s bílým obvodovým prstencem, ručky s černou SuperLuminova a světlými okraji, sedmička s diamanty, ciferník obepíná luneta z keramiky

Audemars Piguet Royal Oak Offshore GINZA 7  Forged Carbon

Hodinky mají prosklené ocelové víčko, skrze které je vidět bohaté zdobení rotoru, nechybí gravírování názvu kolekce, nápisu Limited Edition a číslování kusu po obvodu dýnka.
Hodinky Audemars Piguet Roayl Offshore GINZA 7 budou k mání v on-line dražbě, která začala 12.července na stránkách AP butiku Ginza a poběží do 31.srpna. Bude zajímavé sledovat, na jakých částkách se ceny hodinek nakonec zastaví.

Nepřehlédněte  Glashütte Original Senator Chronometer pro Only watch

Nástěnné hodiny Audemars Piguet GINZA 7

Kromě 400 kusů náramkových hodinek budou moci zájemci dražit také 40 kusů nástěnných hodin, na jejichž designech se podíleli ambasadoři značky jako fotbalista Lionel Messi, basketbalista Lebron James nebo Darren Clarke známý ze světa golfu.

Lionel Messi jako ambasador Audemars PiguetDarren Clarke jako ambasador Audemars Piguet

Zdroj: Audemars Piguet

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*