Breitling Chronomat GMT 44

Breitling Chronomat GMT 44

Breitling / Novinky

Breitling Chronomat GMT 44. Cestovní chronograf v menším

Breitling svým manufakturním Calibre 01 vybavil již několik hodinek. Pomineme-li původní Chronomat B01, bylo uvedeno několik jeho speciálních edicí a také model TransOcean. Později se kalibr dočkal obměny a přišel obří Chronomat GMT. Dnes byla představena jeho zmenšená verze.

Baseworld 2009 byl pro Breitling důležitým mezníkem, právě tady se totiž odehrálo představení in-house strojku 01, který byl prvním důkazem, že se hodinář do budoucna nechce spoléhat výhradně na dodávky ebauche strojků ETA, které jsou od letošního roku pro značky mimo Swatch group hůře dosažitelné. Od té doby se "nula-jednička" objevila hned v několika modelech, pomineme-li ovšem chronograf TransOcean v omezené sérii, šlo pouze o různé varianty na téma Chronomat B01.

Zlom nastal na jaře minulého roku, na výstavě v Basileji byl totiž představen Chronomat B04 s inovovaným in-house kalibrem. Ona inovace spočívá v integraci komplikace GMT, tedy druhého času. Stroj pak dostal jméno Caliber 04.

Breitling Chronomat GMT 44

Spolu s novou komplikací citelně narostl průměr pouzdra  to z původních 44 mm na milimetrů sedmačtyřicet. Nejednoho zájemce bezpochyby tento mamutí rozměr zaskočil a nakonec i odradil od koupě.

Nepřehlédněte  Hublot Classic Fusion Extra-Thin Skeleton. Tenké hodinky s otevřeným srdcem

Breitling Chronomat GMT 44

Proto pro letošní rok přichází nová verze se zcela akceptovatelným rozměrem 44 mm. Všechny prvky designu pouzdra, lunety i tahu zůstaly beze změny, stejná je také konfigurace číselníku. Oproti původnímu Chronomatu B01 je tak nová pouze GMT ručka, kterou lze ovšem po vyšroubování korunky nastavovat nezávisle na hlavním čase.

Změnila se také voděodolnost, původní B01 odolaly až 500 m sloupci, novinka si poradí "jen" s 200 metry. Zájemci budou mít na tradičně na výběr několikeré provedení číselníku, materiálů pouzdra i tahu (řemen), od čehož se bude odvíjet také cena. Začínat bude na cca 210 tisících korun.

Breitling Chronomat GMT 44 (tech. parametry):

Strojek: mechanický Breitling Caliber 04 se samonátahem; 47 kamenů; rezerva chodu činí 70 hodin, frekvence 28 800 kyvů/h; komplikace GMT (druhá časová zóna) funguje ve 24 hodinovém režimu; hodinky disponují funkcí Instantaneous date (datum přeskočí na další den ihned po půlnoci; u běžných kalibrů se tato změna provádí postupně několik hodin); certifikát COSC Chronometer, který garantuje maximální denní odchylku přesnosti chodu -4 až +6 sekund denně
Ukazatelé: hodiny, minuty, sekundy, datum, chronograf, GMT, tachymetr
Rozměry a materiál pouzdra: průměr 44 mm, nerezová ocel
Číselník: v různých barvách s velkými indexy a masivními hlavními ručkami se SuperLuminova (velmi dobrá čitelnost za tmy), 30-minutový sčítač chronografu (pozice "3"), datum (pozice "4,5"), 12-hodinový sčítač chronografu (pozice "6"), malá sekundovka (pozice "9")
Sklíčko: safírové konvexní s oboustrannou antireflexní vrstvou
Luneta: masivní a otočná v jednom směru, rytiny klíčových minutových pozic
Vodotěsnost: 200 m (20 bar, 666 stop)
Tah: řemínek z krokodýlí kůže, polyuretanový Ocean Rubber nebo Diver Pro, ocelový tah (Pilot)
Nepřehlédněte  TAG Heuer Mikrotimer Flying 1000 v prodeji za 65 000 €

 Zdroj: Breitling

Štítky: /

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*