Breitling Chronomat GMT

Breitling Chronomat GMT

Breitling / Novinky

Breitling Chronomat GMT aneb „nový“ in-house kalibr v masivním pouzdře

Příznivci značky Breitling mohli v Basileji obdivovat také nejnovější počin s názvem Chronomat GMT Chronograph. Hodinky vyjma obřího pouzdra vábí také použitým strojkem. Srdcem hodinek je totiž upravený in-house kalibr s označením Caliber 04.

V případě prezentací značky Breitling na největší hodinářské výstavě světa lze říci: historie se opakuje. Předloni byl totiž v Basileji představen vůbec první in-house kalibr tohoto hodináře, do té doby Breitling spoléhala výhradně na strojky ETA. Letos značka na výstavišti návštěvníkům ukázala hodinky Chronomat GMT Chrono, které ve svém 47 mm mohutném pouzdře hostí strojek Caliber 04, který opět pochází výhradně z dílen výrobce.

Breitling Chronomat GMT

Ačkoli je zřejmé, že nový strojek má mnoho společného s původním kalibrem 01, Breitling v tiskové zprávě odmítá, že by šlo jen o kosmetická vylepšení. Caliber 04 totiž kvůli nové komplikaci GMT obsahuje hned několik nových konstrukčních prvků.

Opět tak jde o moderní chronograf typu column wheel, kteréžto řešení eliminuje možné poškození strojku při nulování stopek, kdy na některé jeho části působí poměrná velká síla. Společným prvkem je také certifikace COSC Chronometer, která je ostatně vlastní všem hodinkám značky Breitling.

Nepřehlédněte  Export švýcarských hodinek v prvním pololetí rostl, hlásí FHS

Breitling Chronomat GMT Breitling Chronomat GMT

Novinkou je zmíněná funkce druhého světového času, který ukazuje ručka se zřetelným červeným trojúhelníkovým hrotem. Ta pracuje ve 24 hodinovém režimu, tzn. že pokud je nastavena stejná časová zóna jako u primárního času, je GMT ručka dokonale v souladu s hlavní hodinovou rafičkou.

Breitling Chronomat GMT

Hodináři Breitling navíc tento modul kalibru sestavili tak, že při změně časového pásma je hlavní hodinová a minutová ručka "odpojena". Otáčením korunky se tak ovládá pouze rafička GMT a primární čas nadále běží, stejně tak se nezastaví, je-li aktivní, ani chronograf.
Přes poměrně citelné zvětšení průměru pouzdra z původní verze Chronomat B01 (43,5 mm) na milimetrů sedmačtyřicet hodinky nepostihla žádná změna v designu.

Breitling Chronomat GMTNaprosto shodné jsou tak tvary, provedení masivní a v jednom směru otočné lunety a samozřejmě i číselníku, byť zde je samozřejmě navíc ručka druhého času. Zůstaly tak i zřetelné ručky a velké indexy se SuperLuminova a dva subciferníky chronografu (přesnost 1/4 sekundy).

Jak je u hodinek Breitling obvyklé, i nový Chronomat GMT bude k dostání v mnoha provedeních, zájemci tak budou moci volit mezi různých provedením číselníku a řemínků.

Nepřehlédněte  Hublot Oceanographic 4000. Vodotěsnost je jejich druhé jméno

Cena zatím nebyla zveřejněna, ovšem vzhledem k tomu, že ceny modelu Chronomat B01 jsou v tuzemsku okolo 175 000 Kč, cena nového modelu s novým strojkem téměř jistě překročí hranici 200 tisíc korun.

 

 Breitling Chronomat GMT (technické parametry):

Strojek: mechanický Breitling Caliber 04 se samonátahem; 47 kamenů; rezerva chodu činí 70 hodin, frekvence 28 800 kyvů/h; komplikace GMT (druhá časová zóna) funguje ve 24 hodinovém režimu; hodinky disponují funkcí Instantaneous date (datum přeskočí na další den ihned po půlnoci; u běžných kalibrů se tato změna provádí postupně několik hodin); certifikát COSC Chronometer, který garantuje maximální denní odchylku přesnosti chodu -4 až +6 sekund denně
Ukazatelé: hodiny, minuty, sekundy, datum, chronograf, GMT, tachymetr
Rozměry a materiál pouzdra: průměr 47 mm, nerezová ocel
Číselník: v různých barvách s velkými indexy a masivními hlavními ručkami se SuperLuminova (velmi dobrá čitelnost za tmy), 30-minutový sčítač chronografu (pozice "3"), datum (pozice "4,5"), 12-hodinový sčítač chronografu (pozice "6"), malá sekundovka (pozice "9")
Sklíčko: safírové konvexní s oboustrannou antireflexní vrstvou
Luneta: masivní a otočná v jednom směru, rytiny klíčových minutových pozic
Vodotěsnost: 500 m (50 bar, 1650 stop)
Tah: řemínek z krokodýlí kůže, polyuretanový Ocean Rubber nebo Diver Pro, ocelový tah (Pilot)
Nepřehlédněte  Tržby koncernu LVMH jsou zatím o 30 % vyšší než loni

Zdroj: Breitling

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*