Bentley Continental V8 je nové luxusní kupé

Bentley Continental V8 je nové luxusní kupé

Breitling / Novinky

Breitling for Bentley GMT V8. Nové kupé si žádá přesný chronograf

Švýcarský Breitling je neodmyslitelně spjat nejen s aviatikou, ale díky úzké spolupráci s britskou automobilkou Bentley také se světem rychlých kol. Nově představené Breitling for Bentley GMT V8 jsou dalším plodem kooperace obou technických velikánů.

Luxusní časomíra přichází k příležitosti odhalení nového sportovního vozu Bentley Continental GT V8 se čtyřlitrovým dvakrát přeplňovaným osmiválcem pod kapotou, který se chlubí nejvyšším kroutícím momentem 660 N.m při pouhých 1 700 otáčkách. Díky tomu nové Bentley zrychlí na stovku během pouhých 4,6 s, maximální rychlost je pak 303 km/h. Automatická převodovka pohání všechna čtyři kola. Automobilka si pochvaluje, že nový agregát snižuje jak emise, tak i spotřebu. Je ale vcelku zřejmé, že i kdyby nebyl apetit motoru nijak výrazně snížen, majitele nového kupé to vzhledem k ceně necelých 4 milionů korun to trápit nebude.

Bentley Continental V8 je nové luxusní kupé

A jak jsou na tom nové Breitlingy? Předně jsou skutečně maskulinním chronografem, vždyť leštěné ocelové pouzdro má bez korunky rozměr 49 milimetrů, což je citelně více, než měl předešlý model Supersport Light Body.

Nepřehlédněte  Omega oficiální olympijskou časomírou až do roku 2020

Uvnitř této do detailů opracované hory oceli pracuje mechanický strojek Breitling Calibre 47B s těmito parametry:

  • automatický nátah
  • rezerva chodu 48 hodin
  • 4 Hz (28 800 kyvů/h)
  • 38 kamenů
  • COSC Chronometer

Patrně jde o modifikovaný strojek ETA 2892-A2 doplněný o modul chronografu Dubois Dépraz. V případě in-house strojku by totiž cena byla vzhledem k číslované edici jistě citelně vyšší.

Breitling for Bentley GMT V8

V každém případě jde o zajímavý chronograf, jelikož sekundová ručka stopek oběhne jednou dokola každých 30 sekund a díky jemné stupnici tak dovoluje odečíst čas s přesností 1/8 sekundy.

Minuty se načítají na subciferníku u devítky (15 minut), nad pozicí "6" je pak 6-hodinový sčítač. Zřetelná ručka s červeným hrotem oběhne jednou dokola každých 24 hodin a díky vnitřnímu  prstenci s červeným podkladem, kterým se otáčí pomocí lunety lze snadno zjistit aktuální čas ve všech 24 městech.

Breitling for Bentley GMT V8

Tlačítko na levém boku pouzdra slouží k nastavení této ručky po hodinových skocích, což se obzvláště při cestování do jiné časové zóny hodí. Informativně bohatý, přesto však díky mohutným ručkám a hodinovým indexům s nezbytnou luminiscencí také přehledný číselník překrývá safírové sklo s antireflexní vrstvou po obou stranách.

Nepřehlédněte  Oris RAID Alarm Edition. Hodinky s mechanickým budíkem

Breitling for Bentley GMT V8

Šťastní majitelé tento obří chronograf na zápěstí uchytí pomocí gumového řemenu. Stejně jako luxusní kupé nebudou ale ani nové Breitlingy úplně pro každého. Překážkou bude vysoká cena hodinek překračující 10 500 dolarů (asi 210 000 Kč), která je dána především omezeným objemem výroby pouhých 250 kusů.

Zdroj: breitlingforbentley.com

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*