Breitling for Bentley Supersport Light Body LE coby oslava pokoření rychlostního rekordu

Čtyřnásobný světový šampion v rally Fin Juha Kankkunen za volantem supersportu Bentley stanovil nový rychlostní světový rekord. Po zamrzlém Baltském moři se totiž prohnal rychlostí přes 330 km v hodině. Breitling tento úspěch svého dlouholetého partnera oslavil vydáním limitované edice Bentley Supersport Light Body.

Finský závodník tímto výkonem překonal svůj dosavadní rekord z roku 2007. Tehdy dokázal Bentley Supersport GT rozjet na rychlost 199,83 mil v hodině (321,6 km/h). Nový model Bentley, se kterým byl rychlostní rekord pokořen, nabízí pohon na všechna čtyři kola a pod kapotou si brouká šestilitrový zážehový dvanáctiválec s dvojitým turbem a maximálním výkonem 471 kW (631 koňských sil). Motor je spojen s automatickou převodovkou Quickshift. Z nuly na rychlost 100 km/h auto akceleruje za neuvěřitelné 4 sekundy, na 100 mil/h pak lehce pod 10 sekund.

Juha Kankkunen se chystá na pokoření svého rychlostního rekordu na ledě

Naposledy jsem magickou hranici 200 mil v hodině překonal jízdou v Bentley Continental GT. Když jsem poprvé slyšel o novém supersportu, byl jsem rozhodnut rekord z roku 2007 za pomocí týmu Bentley překonat. Přes šest set koní pod kapotou, převodovka Quickshift spolu s náhonem na všechna kola. Supersports se ukázal jako ideální nástroj k prolomení rychlostního rekordu,“ komentoval svůj výkon Juha Kankkunen.

Zdárný pokus o překonání rychlostního rekordu se konal na finském pobřeží a zúčastnili se ho novináři i fundování odborníci z celého světa. Teplota u Baltského moře se pohybovala mezi -20 až -30°C. Stejně jako všechny ostatní modely řady Continental ani zde na palubní desce nechyběly hodiny Breitling. Závodník Juha Kankkunen pak měl na zápěstí právě onu novou limitovanou edici hodinek Breitling for Bentley Supersport Light Body, které byly spolu s vozem prezentovány na ženevském autosalonu Motor Show. Zatímco zde byly hodinky tak trochu ve stínu luxusních automobilů, na blížící se hodinářské výstavě v Basileji si zájmu ze strany návštěvníků užijí do sytosti.

Bentley Continental Supersports

Díky svým proporcím totiž rozhodně nebudou nevýrazné nebo snad dokonce přehlédnutelné. Vždyť průměr pouzdra je celých 45 milimetrů (49 mm včetně korunky). Označení  Light Body signalizuje použití titanu coby hlavního materiálu pláště hodinek. Použitým strojkem je Breitling Calibre B27, který je modifikací kalibru ETA 2892-A2.

Jedná se o mechanický strojek s automatickým nátahem a rezervou chodu 42 hodin. Zajímavostí je dvou-ručkový sčítač chronografu na pozici 9, kdy větší rafička sčítá na červeném obvodovém prstenci minuty, menší pak na černém středu hodiny. Na protější straně číselníku je pak subciferník sekundovky. Středová ručka s červenou šipkou pak rovněž slouží jako minutový sčítač.

Breitling for Bentley Supesport Light Body LE

Po obvodu ciferníku jsou stupnice, kterými lze vůči sobě v obou směrech otáčet a provádět tak výpočty. Model Supersport Ligh Body je limitovanou edicí a zájemci se tak poperou o rovnou tisícovku vyrobených kusů. Cena zatím nebyla výrobcem stanovena.

Technické parametry hodinek Bentley Supersport Light Body Limited Edition:

Strojek: Breitling Calibre B27 (ETA 2892-A2 s automatickým nátahem); 38 kamenů; rezerva chodu 42 hodin; frekvence 28 800 kyvů/h; certifikace COSC Chronometer, která u kalibrů této velikosti slibuje denní odchylku -4 až +6 sekund
Funkce: hodiny, minuty, sekundy, datum, chronograf
Rozměry a materiál pouzdra: průměr 45 mm, titan
Sklíčko: konvexní safírové, oboustranná antireflexní úprava
Ciferník: datum(subciferník na pozici 3), datum (pozice 6), dvou-ručkový sčítač chronografu (hodiny a minuty, pozice 9), centrální minutový sčítač, ručky i hodinové indexy s vrstvou SuperLuminova
Luneta: slouží k otáčení vnitřní stupnice
Vodotěsnost: 100 m (330 stop, 10 bar)
Tah: polyuretan
Další: limitovaná edice 1 000 ks
Doporučená cena: nebyla stanovena


Zdroj: BentleyMedia.com