Breitling k příležitosti stého výročí námořního letectva uvádí limitovanou edici Airwolf

Značka Breitling je s letectvím dlouhodobě úzce spjata. Mezi nabízenými modely tudíž najdeme celou řadu pilotních hodinek. K nedávnému stému výročí námořního letectva Breitling připravil pamětní edici hodinek Airwolf, kterých vzejde pouhých 500 kusů.

Znalci vědí, že Breitling  má v nabídce jak ryze mechanické hodinky, tak i extrapřesné typy s bateriovým strojkem SuperQuartz. Ty elektroniku uvnitř na první pohled nedávají znát, číselník totiž bývá ryze analogový. Třetí skupinu pak tvoří letecké hodinky, které přítomnost nejmodernějších elektronických prvků dávají hrdě na odiv. A do takové škatulky spadá kolekce Airwolf.

Díky dvojici LCD displejů tak mohou piloti snadno odměřovat čas s přesností 1/100 s, dále nechybí časovač nebo alarm. Výčet funkcí doplňuje GMT (druhá časová zóna) s nezávislým budíkem. Dobrou čitelnost údajů z displeje zajišťuje jejich systém podsvícení (NVG). Podobně jako kolekce Chronospace, má i tato limitovaná edice Airwolf ve víčku hodinek rezonanční komoru, která slouží k ozvučení při nastaveném času budíku.

Původní Breitling Airwolf pohled na víčko s rezonanční komorou)

Jak je řečeno již v perexu, Breilting vyrobí celkem 500 kusů tohoto modelu, přičemž padesát z nich věnuje nadaci stého námořního letectva (www.navalaviation100.org), kterou dlouhodobě sponzoruje. Společnost dále nadaci věnuje 100 dolarů z každého prodaného kusu této limitované edice.

Zajímavostí je, že první vyrobený kus bude letošní rok trávit ve vzduchu, obletí totiž celý svět a následně se v prosinci objeví při slavnostní ceremonii ve Washingtonu D.C. Putování hodinek bude piloty pečlivě zdokumentováno a výsledný deník pak bude 3. prosince v hlavním městě USA k nahlédnutí.

Technicky se limitovaná edice prakticky neliší od původního modelu ze sklonku roku 2006. I zde tak uvnitř ocelového pouzdra s 50 m vodotěsnosti pracuje bateriový strojek SuperQuartz, který spolu s digitálními ukazateli umožňuje pohodlné využívání výše uvedených funkcí.

Breitling The Naval Centennial Limited Edition Airwolf

Trochu odlišně je ale zpracován číselník, limitovaná edice postrádá paprskovou strukturu a velkou devítku vystřídalo logo Naval Aviation. Číslice byly ostatně na všech třech pozicích (3,6,9) nahrazeny indexy se SuperLuminova.

Breitling The Naval Centennial LE Airwolf jsou už nyní k vidění (a případnému nákupu) ve vlajkovém butiku značky v newyorském Manhattanu, později se objeví i u dalších prodejců. Doporučená cena není navzdory speciální edici přehnaná a činí 4 500 USD.

Breitling The Naval Centennial Limited Edition Airwolf:

Strojek: Breitling Caliber 78 (bateriový strojek SuperQuartz™), certifikace COSC Chronometer, frekvence 32 kHz, roční odchylka ±10 s
Funkce: chronograf s přesností 1/100 s, dva nezávislé budíky, časovač, 12/24-hodinový režim na displeji, věčný kalendář, NGV podsvícení displeje
Rozměry a materiál pouzdra: průměr 43,5 mm, nerezová ocel
Sklíčko: konvexní safírové tloušťky, oboustranná antireflexní úprava
Číselník: černý s logem Naval Aviation (pozice 9), dvojice displejů, ručky (hodinová a minutová) spolu s indexy vybaveny vrstvou SuperLuminova
Luneta: otočná v obou směrech, gravírována směrová růžice kompasu
Vodotěsnost: 50 m (165 ft)
Další: limitovaná edice 500 ks, první vyrobený kus stráví rok na palubě letounu a obletí celý svět
Doporučená cena: 4 500 USD


Zdroj: WatchTime, Breitling