Breitling Navitimer Cosmonaute Limited Edition

Breitling Navitimer Cosmonaute Limited Edition

Breitling / Novinky

Breitling představuje číslované Navitimer Cosmonaute s novým in-house strojkem

Letos 24. května uplynulo 50 let od okamžiku, kdy astronaut Scott Carpanter v kapsli Aurora 7 třikrát obkroužil oběžnou dráhu Země. Společnost mu již tedy dělaly hodinky Breitling Navitimer a kulaté výročí je pro značku ideální příležitostí k výrobě speciální edice. A tak přišly na svět nové Navitimer.

Celé jméno nové číslované časomíry zní Breitling Navitimer Cosmonaute a nemluvíme přitom jen o odhalení nového modelu. S ním totiž přichází také další ryze manufakturní strojek 02, který je po předchozích strojcích 01, 04 a 05 již čtvrtým in-house mechanismem značky za poslední tři roky.

Breitling Navitimer Cosmonaute Limited Edition

Ač nový strojek bezpochyby vychází z původního 01, doznal několika zásadních změn, které připomínají dlouhou historii řady Cosmonaute. První z nich je 24-hodinový číselník, kterým ostatně disponoval i model představený v září 2009, druhou pak manuální nátah. O to více tak majitelé ocení téměř třídenní rezervu nátahu, takže i když hodinky na dobrodužný víkend raději odložíte na noční stolek, v pondělí ráno budou stále ukazovat přesný čas. Certifikace COSC Chronometer pak zajišťuje, že odchylka nebude nijak velká.

Nepřehlédněte  Šéf F1 Ecclestone přepaden a okraden. Zbitou tvář ukázal v reklamě Hublot

Breitling Navitimer Cosmonaute Limited Edition

Oproti předchozímu modelu se zvětšil průměr ocelového pouzdra na nynějších 43 milimetrů, vodotěsnost 30 metrů naopak stále zůstává. Navitimer nikdy nebyly hodinky vhodné k vodním radovánkám a už vůbec ne ve velké hloubce.

Breitling Navitimer Cosmonaute Limited Edition

Kromě logaritmického pravítka po obvodu určeného k rozličným výpočtům se konfigurace číselníku neliší od modelu definovaného strojkem 01, na pozici "9" je tak malá sekundovka, na šestce a trojce pak hodinový a  minutový sčítač chronografu s přesností 1/4 sekundy.
Na ocelovém víčku hodinek najdeme kromě číslování 1962kusé série také reliéfní podobu kapsle Aurora 7. Hodinky doplní jak jinak než černý bíle prošitý řemínek s ocelovou překlápěcí sponou.

Zdroj: Breitling

Štítky: /

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*