Breitling Transocean: vintážní automaty s minimalistickým vzhledem

Portfolio Breitling sestává především z hodinek se sportovním designem, kterým lze dodat eleganci různými typy řemenů. Soudobé hodinky s vintážním vzhledem v dnešní nabídce prakticky chybí. To už brzy nebude pravda, nové Transocean totiž právě takové jsou.

Milovníkům hodinek Breitling vzhledu připomínající léta dávno minulá srdce zaplesalo již koncem loňského roku, kdy značka uvedla kolekci Transocean Chronograph v limitované edici. Jejich design odrážel padesátá léta minulého století, obdivovatele vysoké hodinařiny potěšila přítomnost in-house strojku Caliber 01. Breitling hodinky nabídl ve dvou modifikacích: verze s ocelovým pouzdrem bylo vyrobeno 2000 ks, varianty se zlatým pouzdrem pak jen desetina tohoto počtu.

Breitling Transocean Chronograph Limited Edition

Oproti modelu Chronomat B01 (první hodinky s tímto in-house kalibrem) Transocean Chrono měly prosklené víčko, které dovolovalo obdivovat chod strojku a jeho bohaté zdobení.

Nový model Transocean nabízí shodný design, jde ale klasický koncept mechanických hodinek s trojicí centrálních ruček a datumovkou. Chronograf tak zmizel a tím pádem nebylo nutno nasazovat zmíněný in-house kalibr. Uvnitř tak pracuje kalibr Breitling 10, tedy modifikovaná ETA 2892.

Stejná zůstala velikost ocelového pouzdra, které má v průměru 43 milimetrů. Na ciferníku je díky absence sčítačů stopek spousta místa, proto přijde vhod oživení dvojicí vzájemně kolmých linek, které číselník dělí na kvadranty. V jeho spodní půli linku přerušuje nápis "Transocean", nahoře pak logo Breitling a rok založení značky (1884).

Breitling Transocean

Provedení ruček je stejné jako u verze se stopkami, shodné jsou i hodinové indexy, které doprovázejí drobné puntíky s luminiscenční vrstvou. SuperLuminova je i na rafičkách, ovšem v poměrně dietní míře, i to by ale mělo k odečtení času za tmy stačit.

Nové Transocean opustí švýcarské výrobny ve dvou verzích: levnější v oceli doplní varianta z růžového zlata s doporučenou cenou 15 000 dolarů. Na výběr bude kožený řemínek nebo známý pletený ocelový tah (mesh).

Breitling Transocean (technické parametry):

Strojek: mechanický kalibr Breitling 10 (základem ETA 2892); 21 rubínů; rezerva chodu 42 hodin; frekvence 28 800 kyvů/h (4 Hz)
Ukazatelé: hodiny, minuty, sekundy, datum
Rozměry a materiál pouzdra: průměr 43 mm (pánská); nerezová ocel nebo 18kt růžové zlato,  vytahovací korunka
Číselník: černý nebo bílý, tři středové ručky, orámovaná obdélníková apertura datumovky na pozici "3", indexy i ručky se SuperLuminova
Sklíčko: safírové konvexní s antireflexem
Luneta: pevná (leštěná ocel nebo zlato)
Vodotěsnost: 100 m
Tah: kožený řemínek nebo pletený ocelový tah (mesh)
Cena: cca 5 000 USD (ocel), 15 000 USD (růžové zlato)

Zdroj: Hodinkee, Breitling