Corum Admiral´s Cup Deep Hull 48 připomínají blížící se jubileum oblíbené kolekce

Širokou kolekci Admiral´s Cup hodinářské společnosti Corum letos doplní další kousek. Model s označením Deep Hull 48 připomíná blížící se padesátileté výročí modelové řady. Hodinky se vyznačují mohutným pouzdrem, detailním zdobením číselníku a strojkem s certifikací COSC.

V letošním roce jsou v kalendáři představitelů společnosti Corum tučně vyznačená hned dvě jubilea. Jednak uběhne dlouhých třicet let od uvedení legendárních hodinek Golden Bridge, a kulatiny oslaví také kolekce Admiral´s Cup.

Stalo se dobrou tradicí taková výročí zvýraznit vydáním nového modelu, nejlépe s přísně omezenou sérií nanejvýš několika stovek kusů, což dělá z luxusních hodinek předního švýcarského hodináře kousek ještě daleko zajímavější.

To je případ i nových Admiral´s Cup Deep Hull 48, kterým je věnován dnešní článek. Ačkoli se příběh této kolekce píše již téměř půlstoletí, nově představený model je vůbec prvním s heliovým ventilem k vyrovnání tlaku v pouzdře hodinek. Tomu odpovídá i stupeň vodotěsnosti hodinek, který je rovných 1 000 m, tedy 100 atmosfér. Stávající modely přitom mají nejvýše 300 m. Novinka tak po poznávání nekonečných hlubin oceánu doslova volá.

Některé prvky, například masivní otočná luneta tvaru pravidelného dvanáctiúhelníku ale zůstaly. Titanové pouzdro hodinek má v průměru 48 milimetrů, což je v kategorii „diverek“ lehký nadprůměr. Z kosmického kovu je vyhotovená také korunka, jež má na čele gravírované logo Corum a je po stranách chráněna zřetelnými výstupky.

Použit je kalibr CO947 se samonátahem a certifikátem chronometru. Ciferníku dominuje masivní duo rafiček, které na pozici 9 doplňuje subciferník sekundovky, tedy small seconds. Ještě malinko výše, na pozici 9:30, je pak umístěn již zmíněný heliový ventil, nad kterým je gravírován stupeň voděodolnosti. Po obvodu číselníku vystupují výrazné indexy, jež jsou podobně jako ručky opatřeny vrstvou SuperLuminova pro snadný odečet času i za tmy.

Vedle trojky je apertura pro datum a den v týdnu, pod dvanáctkou (v tomto případě šedesátkou) je vyvedeno logo a název výrobce, naproti pak nápis Certified Chronometer.
Admiral´s Cup Deep Hull 48 budou dodávány na polyuretanovém řemenu s výrazným reliéfním logem Corum. Z výroby vzejde celkem 500 kusů modelu, přičemž 255 z nich se navíc pochlubí PVD vrstvou, která zaručí vysokou odolnost vůči opotřebení. 

Parametry hodinek:

Strojek: CO947 se samonátahem, rezerva chodu 42 hodin, frekvence 28 800 kyvů/h, certifikace COSC, dílky strojku se speciální povrchovou úpravou, rotor zdoben logem Corum
Funkce: datum, heliový ventil pro vyrovnání tlaku
Rozměry a materiál pouzdra: 56.5 x 46 x 20 mm, titan nebo titan s PVD
Sklíčko: ve tvaru dvanáctiúhelníku, konvexní safírové, oboustranná antireflexní úprava
Ciferník: černý; sekundovka na subciferníku na pozici 9; day/date na pozici 3, minutová; hodinová i minutová rafička spolu s indexy opatřeny vrstvou SuperLuminova
Luneta: ve tvaru pravidelného dvanáctiúhelníku, otočná v jednom směru, reliéfním popisky
Voděodolnost: 1 000 m (100 bar)
Tah: polyuretan s reliéfním logem Corum
Extra: limitovaná edice 500 kusů, 255 z nich bude mít titanové pouzdro obohaceno o PVD vrstvu

  
Zdroj: Corum