De Bethune DB25 Special Edition pro Only watch 2011

De Bethune DB25 Special Edition pro Only watch 2011

De Bethune / Novinky

De Bethune Dream Watch 4. Neobyčejný kryt na iPhone 4S

Kryt na mobilní telefon může být všelijaký a jedná-li se o iPhone, pak si představivost skutečně meze neklade. Jako z říše snů přichází nový počin hodinářské značky De Bethune, kterým si dvanáct šťastlivců bude moci svůj nový iPhone ozdobit. A rozhodně je, nač se dívat.

Značka De Bethune je ve světě hodinařiny synonymem pro skutečně netradičně zpracované mechanické hodinky s ryze in-house strojky a jen obtížně zaměnitelnými designy. Z poslední doby připomeňme unikát, který hodináři manufaktury přichystali pro letošní ročník dobročinné aukce Only watch – časomíra s označením DB25 Special Edition byla nakonec vydražena za 80 tisíc eur.

De Bethune DB25 Special Edition pro Only watch 2011

Hodinky s netradičně pojatým číselníkem zářícím jako hvězdná obloha indikují čas pomocí neobvykle zpracované ručky kolem pozice "6", kde je modré okruží číselníku přerušeno a zespod tak vystupují dva prstence. Menší minutový s arabskými číslicemi indikuje minuty, na větším se pak za pomocí římských číslic odečítají hodiny. Tento mistrovský kus u De Bethune oživili a rovnou jej napasovali do netradičního krytu na iPhone 4S.

Pouzdro obepíná vystouplá masa kovu ve tvaru lodě, samozřejmostí je otvor na optiku fotoaparátu telefonu, bezvadný bude i přístup ke všem ovládacím prvkům.

Nepřehlédněte  Seiko zachraňuje oceány speciální edicí Save the Ocean

Zmíněné mírně obměněné prstence opět pohání ryze mechanický kalibr DB2105S se dvěma pérovníky, které stačí na rezervu chodu celých 6 dnů. Složitý mechanismus sestávající z celkem 253 dílů se chlubí platinovým krokovým kolem a promyšleným systémem ochrany proti otřesům.

De Bethune Dream Watch 4

Vysokou komplikací je trojdimenzionální indikace měsíční fáze. Strojek, jehož setrvačka vykoná každou hodinu obvyklých 28 800 kyvů, je nutno natahovat ručně. Otázkou jen zůstává, kde přesně bude korunka k nátahu a k nastavení času umístěna.

Jisté však je, že Apple iPhone 4S oděný do nového krytu budí dojem vesmírného plavidla a jeho pověstná štíhlost je pochopitelně ta tam. Zároveň nastává trochu schizofrenní situace, kdy má ochranný obal násobně větší hodnotu než telefon, který má chránit. Na druhou stranu, vzhledem k astronomické ceně, která je navíc umocněna přísně limitovanou výrobou pouhých 12 kusů bude výše uvedené dilema řešit jen hrstka šťastlivců.

Loňský kryt na iPhone z dílen De Bethune

Manufaktura De Bethune připravila netradiční hodinkový kryt pro iPhone již loni, tehdy ovšem šlo o decentnější počin, kdy z koženého torza vykukovaly elegantní hodinky kapesního designu.

Nepřehlédněte  Hodinky Zenith se strojkem El Primero Striking 10th absolvovaly misi ve vesmíru

Nový luxusní kryt s názvem Dream Watch IV, který je poctou nedávno zesnulému Stevu Jobsovi, bude oficiálně uveden na hodinářské výstavě SIHH, na které bude mít De Bethune nepochybně zajímavou prezentaci.

Zdroj: De Bethune (tisková zpráva)

Štítky:

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*