Hodinář Kazuo Takeoka oceněn Medailí se žlutou páskou

Hodinářský mistr společnosti Seiko Kazuo Takeoka byl japonskou vládou ověnčen Medailí se žlutou páskou. Ta je udělována jednotlivci, který se svou pílí a vytrvalostí ve svém oboru stal špičkou a vzorem pro ostatní.

Pro tohoto mistra hodináře to není první ocenění, které za své dlouholeté působení v koncernu Seiko Epson, které odstartoval roku 1975 získal. Takeoka rovněž vyhrál několik hodinářských klání, například 23. ročník WorldSkills International v roce 1977. Byl prvním Japoncem, který dokázal v této soutěži porazit zbytek světa. V současné době Takeoka zaučuje mladé hodináře a doufá, že se mu jeho letité zkušenosti podaří předat nadcházející elitě japonských hodinářů.

Kazuo Takeoka

Kazuo Takeoka je již čtvrtým hodinářem společnosti Seiko, který byl touto medailí oceněn. Před pěti lety medaili obdržel Mamoru Sakurada, o rok později vláda ocenila Kenji Shiohara, Kiyoshi Terui pak triumfoval v roce 2007.

Medaile se žlutou páskou

V Japonsku se Medal of Honor, tedy Medaile cti, udělují významným osobnostem dvakrát ročně a to ve dnech, na které připadá výročí narození císaře Shōwa (29. dubna, vlastním jménem Hirohito) a Meiji (3. listopadu, vlastním jménem Mutsuhito). Medailí je celkem šest, liší se přitom barvou pásky (žlutá, modrá, tmavě modrá, fialová, zelená nebo červená).

Zdroj: Watchtime, Wikipedia