Tiger Woods na čas zmizí z reklamní kampaně TAG Heuer

Profesionální kariéra nejlepšího golfisty všech dob Tigera Woodse se začíná komplikovat. Milostné avantýry, které jej již zčásti připravily o lukrativní smlouvy se společností Gillete, budou mít neblahý dopad i na spolupráci se švýcarskou hodinářkou značkou TAG Heuer. Jisté je zatím, že Tiger nebude nějaký čas hodinky v domovských USA prezentovat.

Autonehoda, při níž Tiger Woods dne 28. listopadu utrpěl lehká zranění, když svým luxusním  vozem Cadillac Escalade   srovnal ze zemí hydrant, má pro známého sportovce nedozírné následky. Právě tato událost totiž dala do pohybu kolotoč spekulací, které dost možná povedou k rozvodu s manželkou švédskou modelkou Elin Nordegren. Ta neunesla manželovo přiznání k nevěře, kterou Tiger „páchal“ hned s několika ženami. Katastrofou ale nemusí skončit jen osobní život golfisty.  Totiž i jeho profi dráha je v posledních týdnech hrbolatá jako české silnice.

Vinou mimomanželských zapovězených aktivit totiž společnost Gillete v minulých dnech rázně omezila účinkování Tigera v masivní reklamní kampani ve Spojených státech. Židle se pod golfistou nepříjemně viklá i u společnosti TAG Heuer.

Ve středu mluvčí společnosti Mariam Sylla uvedla, že Tiger je tváří společnosti pro své špičkové sportovní výkony,  a klopýtnutí v osobním životě nebude mít na sponzorství sportovce žádný vliv. Zároveň ale uvedla, že tento postoj není oficiálním stanoviskem společnosti.

I nadále uznáváme Tigera Woodse jako špičkového sportovce a ikonu golfu, ale zároveň chápeme, že ne všichni naši klienti mají pro sled nešťastných události v osobním životě Tigera pochopení,“ uvedl později šéf společnosti J.C.Babin oficiálně.

Tiger Woods tak nebude nějaký čas hlavní reklamní tváří společnosti a světlo ramp se v nadcházejících týdnech a měsících fokusuje na další neméně známé ambsadory, jako například herce Leonarda DiCapria nebo pilota F1 Lewise Hamiltona.

Jak dlouho nebude Tiger Woods ve spojení s hodinkami TAG Heuer plnit stránky magazínů nebo televizních spotů záleží na tom, kdy se sportovec rozhodne vrátit ke své profesionální kariéře. Tu nedávno na nespecifikovanou dobu přerušil. Neměnný postoj mají u TAG Heuer k Tigerově charitativní nadaci, která sídlí v kalifornském městě Irvine. Tu budou i nadále plně podporovat.

Zdroj: ČTK, Yahoo, TAG Heuer