Hublot v podhůří Alp otevřela novou manufakturu

Pátého listopadu proběhla ve Švýcarsku inaugurace a oficiální otevření nové manufaktury. Šéf společnosti Jean-Claude Biver k této události přizval předsedu představenstva skupiny LVMH Bernarda Arnaulta a Philippa Pascala, jež ve společnosti zastává funkci ředitele.

Slavnostní otevření manufaktury se odehrálo dva roky poté, co byl položen základní kámen budovy. Ta je situována jak jinak než v podhůří Alp, jejíž krásy dokresluje výhled na Ženevské jezero. Čtyřpodlažní manufaktura se rozkládá na ploše úctyhodných 6250 m2 a zaměstnává tři stovky lidí. První dvě podlaží jsou vyhrazena samotné výrobní části, servisnímu středisku, technickému oddělení a oddělení nákupu.

Vyšší patra pak patří managementu a oddělení marketingu, a nechybí ani velká showroom určená k důležitým zasedáním či prezentacím. Místo přitom zbylo i na malé televizní studio. Chybět nebude ani školící centrum, určené ke zdokonalování umu tamních hodinářů.

V nové manufaktuře se bude vyrábět i nový strojek UNICO s funkcí chronografu, jehož funkční prototyp by měl být hotov ještě do konce tohoto roku. Vůbec prvním modelem hodinek Hublot, jež bude poháněn strojkem UNICO bude King Power.

V souvislosti s výrobou nového strojku bude v lednu jmenován tým hodinářů s cílem v příštím roce zkompletovat 2 000 strojků, rovnou desetinásobek z pohledu střednědobého horizontu. Specialitkou nového strojku s komplikací flyback  je umístění dílu column wheel, tedy spojky, na straně ciferníku. Několik částí strojku (např. escape wheel, tedy unašeč) je vyrobeno z křemíku, který je odolný vůči opotřebení a zajišťuje tak strojku dlouhou životnost.


Specifikace strojku Unico:

Průměr: Ø 30.40 [mm]

Výška: 8.05 [mm]

Zobrazuje: hodiny, minuty, sekundy, stopkový čítač sekund a minut, datum

Počet kamenů: 36

Rezerva chodu: 70 – 72 hodin

Možnosti nastavení: klasické (šroubovací třípolohová korunka), rychlá změna data, nastavení času

Počet vyrobených kusů: 330 (model King Power)

Zdroj: Hublot

 

Značky: Hublot, Novinky