TAG Heuer představil limitovanou edici modelu Silverstone

Na chystané výročí půldruhého století založení švýcarské hodinářské značky TAG Heuer je připraveno znovuoživení legendární kolekce Silverstone, která se poprvé v portfoliu značky objevila v roce 1974. Ačkoli se uvnitř hodinek odehrály určité změny, navenek tato reedice své kořeny nijak neskrývá.

Jak to tak u jubilejních kolekcí bývá, i hodinky TAG Heuer Silverstone budou limitovány; světlo světa tak spatří rovných 3720 kousků. Hodinky budou k dostání s modrým nebo hnědým řemenem z aligátora, přičemž každých se vyrobí po 1 860 kusech.

Stejně jako model Monaco, který byl představen roku 1970, je i kolekce Silverstone pojmenována po slavném závodním okruhu v Británii. Monaco byly díky použitým patentovaným technologiím společnosti prvními vodotěsnými hodinkami se čtvercovým pouzdrem.

Pouzdro hodinek Silverstone, byť si zachovává čtvercový tvar, má zaoblené rohy a jejich design je tak univerzálnější. Monaco i Silverstone pohání firemní strojek Chronomatic Caliber 11, který byl prvním automatickým chronografem; tedy strojku, který k nátahu vlásku využívá rotoru, k jehož otáčení dochází pohybem ruky. Do té doby byly hodinky TAG Heuer natahovány výhradně ručně a to korunkou na pozici 3.

V případě hodinek Silverstone a Monaco se ale Jack Heuer rozhodl korunku umístit naproti, tedy na pozici devět. Limitovaná edice Silverstone je vybavena modifikovaným strojkem Caliber 11 s nadstavbou Dubois-Depraz.

Korunka limitované edice je po obvodu vroubkována pro snadný úchop, na čele je pak plastické logo Heuer. Zbylá tlačítka, v tomto případě ovladače stopek, trůní na protější straně pouzdra, konkrétně na pozicích 2 a 4.

Barvě použitého perforovaného řemínku odpovídá barevné ražení ciferníku, který je vyveden přesně ve stylu původní kolekce Silverstone. Minutový sčítač chronografu je umístěn na vedle devítky, u trojky je pak situována sekundovka (small second). Jediným viditelným rozdílem oproti původnímu modelu je právě minutový sčítač, který nahradil sčítač hodinový.

 

Jednoduché logo Heuer spolu s nápisem Silverstone jasně ukazuje na retro model. Indexy i vnitřní části rafiček jsou opatřeny luminiscenční vrstvou pro lepší odečet času za tmy.
Apertura datumovky je tradičně na pozici šest a rozděluje nezbytný nápis Swiss made garantující původ dílů hodinek a lokalitu jejich montáže.

Víčko hodinek je informačně velmi bohaté a kromě názvu kolekce a datování významného výročí obsahuje také název použitého kalibru. Střed dýnka je průhledový a tak můžete chod strojku obdivovat v celé jeho kráse.

 Technické parametry hodinek:  

Referenční čísla:

Modrý ciferník/řemen (CAM2110.FC6258),
hnědý ciferník/řemen (CAM2111.FC6259)

Strojek: Calibre 11 se samonátahem  21 kameny a rezervou chodu 42 hodin, frekvence 28 800 kyvů/h (jde o strojek ETA 2892 s nástavbou chronografu Dubois-Depraz), na rotoru strojku gravírované červené logo Heuer a nápis Côte de Genève
Funkce: datum, den v týdnu, chronograf (auto chrono); datum (auto)
Rozměry a materiál pouzdra: 42 x 42 mm, nerezová ocel s leštěným povrchem, dýnko s nápisem 150th ANNIVERSARY 1860-2010 – CALIBRE 11 – SILVERSTONE-LIMITED EDITION – SWISS MADE, a číslovaním kusu ve stylu xxxx - 1860
Sklíčko: konvexní safírové s oboustrannou antireflexní úpravou, sklíčko vystupuje nad objímku pouzdra
Ciferník: modrý nebo hnědý, logo Heuer s nápisem Silverstone pod 12, na pozici 3 sekundovka, na pozici 9 minutový sčítač stopek, datum na pozici 6, hodinové indexy i ručky s luminiscenční úpravou
Luneta: pevná
Voděodolnost: 50 m
Tah: hnědý nebo modrý perforovaný řemínek z krokodýlí kůže; ocelová sponka s původním logem Heuer
Cena: 6 500 USD

  Zdroj: TAG Heuer