V aukční síni Antiquorum byly vydraženy hodinky Vacheron Constantin Marlona Branda

  • warning: array_map() [function.array-map]: Argument #2 should be an array in /hosting/www/chronomania.cz/www/modules/system/system.module on line 1015.
  • warning: array_keys() expects parameter 1 to be array, null given in /hosting/www/chronomania.cz/www/includes/theme.inc on line 1820.
  • warning: Invalid argument supplied for foreach() in /hosting/www/chronomania.cz/www/includes/theme.inc on line 1820.
Picture by: 
luxurybuyersguide.com
<p>V s&iacute;ni Antiquorum byly vydraženy hodinky Vacheron Constantin Marlona Branda</p>

Již více než dvě staletí jsou hodinky Vacheron Constantin symbolem společenského postavení a čisté elegance. Hodinky z dílen tohoto hodináře zdobily zápěstí mnoha famózních osobností, hvězdy stříbrného plátna nevyjímaje. Na časomíru Vacheron Constantin spoléhal i proslulý americký herec Marlon Brando. Unikátní kousek s věnováním byl 25. září vydražen v aukci.

Hodinky známému herci věnovala roku 1954 americká herečka maďarského původu Zsa Zsa Gabor k příležitosti premiéry filmu V přístavu, v němž Marlon ztvárnil hlavní roli. Ta mu o rok později vynesla sošku Oscara, ocenění ve filmové branži nejcennější.

Pouzdro hodinek bylo zhotoveno z 18 karátového zlata, na dýnku pak bylo zvěčněno věnování: "To Marlon Love Zsa Zsa June 24, 1954“. Hodinky byly dne 17. září vydraženy ve známé aukční síni Antiquorum za rovných 18 000 amerických dolarů, což byl hned šestinásobek odhadované ceny hodinek.

Vacheron Constantin coby nejstarší hodinářská manufaktura vůbec produkuje ryze mechanické hodinky známé neskutečně detailním a precizním zpracováním. Nejen v Hollywoodu jsou tak hodinky z této dílny známy coby dobrý artikl k investici většího množství peněz.


Zdroj: Worldtempus.com