OMEGA DeVille Basel 2012

OMEGA DeVille Basel 2012

Omega

OMEGA BaselWorld 2012 (preview)

Hodinářská výstava BaselWorld již pozítří otevře svou náruč a přivítá všechny příznivce luxusních hodinek a šperků. Nepochybně velmi zajímavá bude expozice značky OMEGA, která již několik novinek s předstihem prozradila. Další zůstanou neprozrazeny, napovědět může jen krátké video.

Lze očekávat, že vitríny stánku OMEGA budou opět naplněny až k prasknutí, kromě nových a dosud neznámých přírůstků budou k vidění i již známé "tváře". Návštěvníkům se tak určitě připomene druhá generace potápěčských Planet Ocean, jež byly spolu s omlazenými Speedmaster Professional hlavní hvězdou minulého ročníku.

Aby ne, hodinky byly vylepšeny ve všech směrech, plášť je nově zhotoven volitelně i z titanu 5.třídy, lunety dostaly keramickou vložku a ty nejlepší (=nejdražší varianty) se chlubí unikátní slitinou LiquidMetal, z nichž jsou v keramice vyleptány popisky lunety. Tříručkový model dostal in-house strojek Calibre 8500 (čímž se cena katapultovala z cca 87 na bezmála 120 tisíc korun), chronograf pak využívá strojek s číslem 9300, tedy první in-house strojek OMEGA s chronografem a krokem Co-Axial.

Prohlédnout si návštěvníci budou moci také omlazenou řadu Seamaster 300m, které jsme věnovali samostatný článek mapující zásadní změny. Předvede se také Seamaster Aqua Terra GMT, jehož srdce (calibre 8605) mezi strojky OMEGA přináší další prvenství a sice kombinaci kroku Co-Axial s komplikací  GMT.

Nepřehlédněte  Omega opráší produkci legendárního kalibru 321

Příznivce drahých kovů a samo sebou precizní mechaniky pak nepochybně osloví Speedmaster Moonwatch s pouzdrem z tvrzeného zlata s přídomkem Orange. Milovníci James Bonda, který pravidelně ožívá nejen v knihách ale i na filmovém plátně pak neminou číslovanou edici věnovanou padesátinám filmové série.

OMEGA BaselWorld 2012:

A dál? Dál je prozatím neznámo, OMEGA zatím posílá jen krátké video, coby ochutnávku, co dalšího letošní Basilej přinese.Novinky jsou zachyceny jen v některých detailech, celkový pohled samozřejmě chybí, i tak lze ale něco málo vypozorovat.

OMEGA DeVille Basel 2012

Dočkáme se tak zřejmě nových elegantních DeVille s římskými číslicemi na hodinových pozicích, strojek 8500 by ale mohl zůstat prakticky beze změny.

OMEGA Speedmaster Professional Basel 2012

Dále je v klipu záběr na nové Speedmaster Professional, se třemi subciferníky, které napovídají, že srdcem bude calibre 3113 (modifikovaný Frederic Piguet 1285). Nebo že by snad hodináři upravili výtečný calibre 9300? To lze jen velmi těžko předjímat. Zajímavý je každopádně detail na pevnou lunetu s tachymetrem, kterou zdobí žlutá linka, nebo stejně barevně laděné ručky chronografu.

OMEGA Speedmaster Professional Basel 2012

Rodinu Planet Ocean pak rozšíří verze z materiálu CeraGold, která bude zřejmě kombinovat tvrzené zlato s keramikou na otočné lunetě. Zajímavě působí bílý číselník a stejně zbarvená vložka lunety. Jasněji bude už za několik dnů.

Nepřehlédněte  Omega Speedmaster Moonwatch Apollo 15. Limitovaná edice ke 40letému výročí přistání na Měsíci

Další fotografie:

OMEGA Speedmaster Professional Basel 2012

OMEGA Planet Ocean CeraGold:

OMEGA Seamaster Planet Ocean CeraGold

OMEGA Seamaster Planet Ocean CeraGold

Zdroj: OMEGA

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*