The Omega Speedmaster 'Speedy Tuesday' 2 Ultraman

The Omega Speedmaster 'Speedy Tuesday' 2 Ultraman

Novinky / Omega

Omega uvádí Speedmaster Speedy Tuesday Ultraman

Příznivce kolekce Speedmaster Omega loni potěšila hned několikrát a jedním z příspěvků byla limitovaná edice Speedy Tuesday, vzniklá spoluprácí s hodinářským magazínem Fratello Watches, který se proslavil stejnojmennou rubrikou. Teď přichází druhá speciální edice Speedy Tuesday s přízviskem Ultraman.

Původ sousloví Speedy Tuesday jsme objasnili, ale co nebo kdo je ten Ultraman? Jak asi každého napadne, je to jméno superhrdiny , v tomto případě z japonské televizní série „The Return of Ultraman“, která se vysílala v roce 1971. Ultraman byla bytost, obývající lidské tělo se speciální schopností bojovat s obřími monstry, která terorizovala planetu Zemi.

Jako superhrdina nutně musel disponovat nějakou nadpřirozenou schopností, která jej jasně odlišovala od běžných smrtelníků. Tou byla možnost aktivovat speciální bojový mód, při kterém se strašlivým monstrům mohl postavit a svou obrovitou sílou je přemoci. Zádrhelem bylo, že v tomto módu vydržel bojovat vždy jen 180 sekund a pak Ultramanovi lidově řečeno došla šťáva.

První Ultramany? Ne tak úplně

Přestože se jedná o prvního zástupce řady Speedmaster, jež má název hrdiny přímo ve jméně, jsou přívlastkem Ultraman označovány i Speedmastery, které se ve filmu objevily. Od běžných „speedů“ se liší zářivou oranžovou centrální vteřinkou chronografu a podle serveru hodinkee.com lze takto označit přibližně jen 3 000ks emisi, vydanou od roku 1967.

The Omega Speedmaster ‚Speedy Tuesday‘ 2 Ultraman

Zpět ale do roku 2018 k novince Speedy Tuesday Utraman, jež mají jméno statečného borce už přímo v názvu.

Nepřehlédněte  Jaeger-LeCoultre Reverso for Emergency k vidění v Benátkách

I ty samozřejmě mají oranžovou centrální ručku stopek, a navíc i stejně zbarvené konečky hodinových indexů. Stejnou barvou je pak vyveden i nápis „Tachymétre“ na pevné lunetě.

Dalším prvkem hlásícím se k TV sérii o Ultramanovi je zvýraznění prvních tří minut na minutovém sčítači chronografu. Posledním netradičním prvkem číselníku je pak silueta Ultramana na subčíselníku malé vteřinky.

Ta se ale ukáže jen po nasvícení UV světlem, což pro majitele hodinek nebude žádný problém. Součástí balení je totiž model B kapsle, která sloužila k přeměně na superhrdinu.

Omega hlásí vyprodáno!

Cena hodinek byla stanovena na 6 350 CH, ovšem i pokud by vám to finanční situace dovolila, svůj kousek už s pravděpodobností hraničící s jistotou neulovíte. Omega totiž prostřednictvím tiskového oddělení publikovala zprávu, že všech 2 012 vyrobených kusů bylo v předobjednávkách rozprášeno během pouhé 1 hodiny, 53 minut a 17 sekund.

Je jisté, že někteří šli do koupě s plánem hodinky obratem nabídnout k prodeji s vidinou rychlého a hlavně jistého zisku, takže ještě není vše ztraceno. Je ale třeba počítat s citelně vyšší cenovkou.

Parametry hodinek:

Nepřehlédněte  Podle Millward Brown je Rolex třetí nejcennější značkou svého segmentu

Model: Omega Speedy Tuesday 2 Ultraman

Ref.číslo: 311.32.42.30.01.001

Pouzdro: nerezová ocel 316L, průměr 42 mm

Voděodolnost: 50 m

Strojek: Omega 1861, manuální nátah, 3 hz (21 600 kyvů/h), 18 ložiskových rubínů, rezerva nátahu 48 hodin, komplikace chronografu

Číselník: černý s oranžovými prvky

Řemen: kožený s oranžovým prošíváním, černooranžový NATO řemen

Objem produkce: 2 012 kusů

Štítky:

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*