Trevor Fetter na své lodi Black Yacht

Novinky / Panerai

Panerai Radiomir 8 Days GMT pro vítěze závodu Classic Yacht Challenge

Officine Panerai je klíčovým sponzorem prestižního seriálu Classic Yacht Challenge již od roku 2005. Každoroční závod sestává z celkem deseti klání, během kterých si mezi sebou na svých plavidlech poměří síly tisíce ať už profesionálních nebo amatérských závodníků. Vítězové přitom kromě věhlasu a uznání získají i vysoké modely z nabídky Panerai.

Takovou odměnu si odnesl i vítěz zatím posledního klání Corinthian Classsic Yacht Regatta, které se uskutečnilo v Marblehead ve státě Massachusetts. Závodu se zúčastnilo celkem 65 klasických i vintážních lodí a závodníci se večer před velkým nedělním finále rozptýlili na slavnostní večeři, kterého se zúčastnila i ikona sportu: legendární jachtař Ted Hood, který je obdivován pro své bohaté úspěchy v kariéře v čele s prvenstvím ve slavném America´s Cup v roce 1974 na palubě jachty Courageous.

Zápolení účastníků vyvrcholilo v neděli odpoledne, kdy byl vítězem vyhlášen Trevor Fetter z Dallasu, který vody brázdil na své jachtě Black Watch s číslem 68, kterou spoluvlastní.
Hlavní cenou byly hodinky Panerai Radiomir 8 Days GMT (PAM169) s obrovskou rezervou chodu 192 hodin, Fetter si však ze závodu odnesl i barometr Panerai za první místo v kategorii vintážních plavidel.

Nepřehlédněte  Hamilton Khaki Field k vidění ve filmu Abduction

Panerai Calibre P.2002

Byly to právě Radiomir 8 Days GMT, které příznivcům značky nabídly první strojek, který byl kompletně navržen a sestaven ve švýcarských dílnách Panerai v Neuchtalu. Řeč je o mechanickém kalibru P.2002 s manuálním nátahem, které sestává z celkem 247 dílů.

Další jeho parametry jsou následující:

• 21 kamenů
  • frekvence 28 800 kyvů/hodina (4 Hz)
  • průměr 31,0 mm
  • tloušťka 6,6 mm
  • rezerva chodu 8 dní (3 barely v sérii)
  • pero z materiálu Glucydur ®
  • systém ochrany proti otřesům KIF Parechoc
  • funkce: hodiny, minuty, sekundy, GMT, indikace AM/PM

První verze hodinek Panerai Radiomir 8 Days GMT byla uvedena v listopadu 2005 s referenčním číslem PAM00200. Uvedený stroj byl tehdy vsazen do 45 mm velkého pouzdra z 18kt zlata, světlo světa tehdy spatřilo 200 kusů.  V případe reference PAM00201 bílé zlato nahradila platina a objem výroby se smrskl na 50 kusů.

Panerai Radiomir 8 Days GMT

Přesné parametry modelu PAM169 nejsou známy, patrně ale půjde o běžnější verzi s ocelovým pouzdrem, ostatní parametry plynoucí z použitého kalibru ale zůstanou, stejně jako typický sendvičový číselník, zachovány.

Zdroj: Panerai, Europastar, PaneraiClassic Yachts Challenge