Rafael Nadal při turnaji. Na zápěstí nechybí hodinky Richard Mille RM027

Rafael Nadal při turnaji. Na zápěstí nechybí hodinky Richard Mille RM027

Novinky / Richard Mille

Rafael Nadal po French Open přišel o své hodinky Richard Mille RM027. Nakonec se ale našly

Trochu hořkou pachuť mělo nedávné vítězství Rafaela Nadala na French Open. Po urputném boji sice porazil aktuální světovou jedničku Novaka Djokoviče, bohužel ale záhy na to přišel o své luxusní hodinky Richard Mille RM027 ceny okolo 300 tisíc eur. Nakonec se ale vše v dobré obrátilo.

Rafael měl na svém zápěstí v průběhu turnaje zřejmě nejdražší hodinky ze všech účastníků a hravě v tomto směru trumfl i svého největšího rivala Djokoviče, ambasadora manufaktury Audermars Piguet. Včera ale médii proběhla zpráva, že Rafael o své hodinky přišel. Ne snad, že by tak bouřlivě oslavoval svůj titul z French Open a drahocenný kousek zapomněl v některém z mnoha barů, hodinky prý totiž byly odcizeny přímo z hotelového pokoje, kde tenista během turnaje se svou rodinou pobýval. Nadal se toho dne probudil a po chvíli zjistil, že hodinky na místě, kde je předtím odložil prostě nejsou.

Rafael Nadal při turnaji. Na zápěstí nechybí hodinky Richard Mille RM027

Dveře apartmánu ale nevykazovaly absolutně žádné známky poškození a policie proto hned zaměřila své vyšetřování směrem k zaměstnancům hotelu. Přeci jen šlo o velmi drahé hodinky, kterých bylo vyrobeno pouhých 50 kusů.

Nepřehlédněte  Nomos Glashütte Tangente Alma Mater připomenou akademická léta

Nakonec se ukázalo, že za krádeží stojí vykutálený barman hotelu. Ten zneužil přístupu ke všem pokojům a fakt, že jeden z nich obývá ikona světového tenisu pro něj byla vábničkou, které neodolal. Číslovaný kus hodinek Richard Mille pak byla jen třešničkou na dortu.

S cenným lupem zamířil k nedaleké vlakové trati, kde hodinky snad pod kámen – ale pečlivě zabalené  – ukryl. V té době byl již ale sledován policejním útvarem, načež byl zadržen a hodinky byly vráceny svému majiteli.

Hodinky RM027 se na Rafaelově zápěstí objevují již druhým rokem a nechybí při žádném jeho turnaji. Neuvěřitelná je jejich hmotnost, která činí – a teď se podržte – pouhých 20 gramů včetně gumového řemenu. To z hodinek činí jedny z nejlehčích kousku kategorie Heute Horlogerie.

Richard Mille RM027: ultralehký tourbillon

Je to dáno použitými materiály, pouzdro tvoří titan a slitina zvaná LITAL s vysokým obsahem lithia, hliníku, mědi, magnesia, zirkonu. Právě lithium, jeden z nejlehčích kovů, dává výsledné slitině výborné vlastnosti, aniž by se zbytečně navyšovala hmotnost. Stejná slitina se používá i ke konstrukci trupů letadel nebo vozů formule F1.

Nepřehlédněte  Omega Railmaster nyní i v barvě džínoviny

Rozměry pláště jsou 48 × 39,7 mm, tloušťka pouzdra pak 11,85 mm. Uvnitř je ručně natahovaný strojek s tourbillonem a rezervou chodu 48 hodin. Hmotnost celého mechanismu jsou přitom necelé 4 gramy (přesně 3,83 g).

Zdroj: Reuters, Richard Mille

Štítky:

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*