Richard Mille RM 055 JC Tourbillon. Unikátní kousek do dražby od Jackieho Chana

  • warning: array_map() [function.array-map]: Argument #2 should be an array in /hosting/www/chronomania.cz/www/modules/system/system.module on line 1015.
  • warning: array_keys() expects parameter 1 to be array, null given in /hosting/www/chronomania.cz/www/includes/theme.inc on line 1820.
  • warning: Invalid argument supplied for foreach() in /hosting/www/chronomania.cz/www/includes/theme.inc on line 1820.
Picture by: 
richardmille.com
<p>Richard Mille RM 055 JC Tourbillon. Unik&aacute;tn&iacute; kousek do dražby od Jackieho Chana</p>

Letošní čtrnácté září mají představitelé domu Richard Mille ve svých kalendářích zvýrazněno červeně. Právě na tento den je totiž naplánovaná charitativní aukce v čínské metropoli, při které bude dražena speciální edice modelu RM 055 Tourbillon, na jehož návrhu se podílel Jackie Chan.

Slavný herec, jehož fyzickou kondici mu mohou závidě i o generaci mladší kolegové, se totiž již před lety dal i na charitativní činnost a založil nadaci Dragon´s Heart, která umožňuje dětem ze zemí třetího světa snazší přístup ke vzdělání, od roku 2004 bylo díky prostředkům nadace vybudováno již 20 nových škol.

Dragon´s Heart Foundation (logo na číselníku hodinek)Není proto divu, že se pomoci rozhodla i švýcarská hodinářská značka Richard Mille, která za příspěvku tohoto herce a hlavní designérky značky Mélanie Treton-Monceyron zhotovila skutečně zajímavý kousek.

Novinka nijak neskrývá svou příbuznost se značkou, což je vidět na typickém vnějším tvaru pouzdra, které je vyhotoveno z 18karátového bílého zlata, jak se ostatně na speciální edici sluší a patří.

Nejzajímavějším elementem je ovšem použitý strojek, který pohání hned několik prvků na netradičně zpracovaném číselníku. Ploše vévodí barevné logo, které sestává ze zelených, červených a modrých prvků, na horní polovině ciferníku je to symbolika herce držícího v každé ruce dítě.

Richard Mille RM 055 Jackie Chan Tourbillon

Kromě dvojice mohutných středových rafiček na číselníku obíhá i sekundová ručka (pozice "10"), naproti je pak ukazatel rezervy chodu, která při plném natažení činí 70 hodin.

Nad šestkou je pak jednoosý tourbillon, který jednak eliminuje vliv gravitační síly na mechanismus strojku a tím eliminuje rozdíl přesnosti chodu v závislosti na fyzické poloze kalibru (hodinek) a zároveň významně zvyšuje hodnotu hodinek v očích sběratelů. 

Richard Mille RM 055 Jackie Chan Tourbillon

Nad tourbillonem se rozprostírá velký nápis názvu nadace v čínštině, jeho anglický protějšek obývá pozici "6". Číselník hned na několika místech dává nahlédnout do útrob stroje, hodinové pozice doplňují poměrně velké indexy se SuperLuminovou. O výsledku dražby, která proběhne za necelé dva týdny v Pekingu, budeme naše čtenáře informovat.

Základní parametry hodinek Richard Mille RM 055 JC Tourbillon:

  • Strojek: mechanický s manuálním nátahem, centrální hodinová a minutová ručka, mimostředná sekundová rafička (pozice "10"), indikátor rezervy nátahu (pozice "2"), tourbillon
  • Pouzdro: 18kt bílé zlato, rozměry 48,18 × 39,70 mm, tloušťka 13,95 mm (nejtlustší místo)
  • Řemen: bílý pryžový

Zdroj: World Tempus