Rolex Explorer II na 200megapixelovém snímku z fotoaparátu Hasselblad

  • warning: array_map() [function.array-map]: Argument #2 should be an array in /hosting/www/chronomania.cz/www/modules/system/system.module on line 1015.
  • warning: array_keys() expects parameter 1 to be array, null given in /hosting/www/chronomania.cz/www/includes/theme.inc on line 1820.
  • warning: Invalid argument supplied for foreach() in /hosting/www/chronomania.cz/www/includes/theme.inc on line 1820.
Picture by: 
www.hasselblad.com
<p>Rolex Explorer II t&eacute;měř pod mikroskopem</p>

Značka Hasselblad je ve světě statických i pohyblivých obrázků vnímána podobně jako Rolex v oblasti luxusních hodinek. Možná také proto se jeden přední americký fotograf rozhodl zachytit fotoaparátem této značky snímek hodinek obří velikosti.

Hasselblad je švédský producent profesionálních fotoaparátů a kromě mnoha známých fotografů jej pro svou práci využívá i NASA. Na přístroje této značky nedá dopustit ani známý Jonathan Beer, který za pomocí nejnovějšího modelu H4D-200MS vytvořil fotografii hodinek Rolex Explorer II s rozlišením těžko představitelných 200 megapixelů.

Rolex Explorer II zachycené fotoaparátem Hasselblad H4D-200MS

Fotoaparát sice umožňuje na jednu expozici zachytit snímek velikosti maximálně 50 megapixelů, nicméně v režimu multi-shot lze po spojení šesti snímků vytvořit snímek s rozlišením 200 mpix. Tento nástroj profesionálů se nijak nemusí podbízet cenou, která tak činí doslova astronomických 45 000 dolarů (v době psaní článku asi 810 000 Kč).Hasselblad H4D-200MS

Na fotografii tak lze obdivovat doslova jednotlivé brusy pouzdra a tahu v oceli 904L, případně si přes celý displej notebooku zobrazit jen číslování na otočné lunetě. Fotografie také zabírá úctyhodných 600 MB a podívat se na ni můžete zde.

Zdroj: Hodinkee, Hasselblad, Wikipedie