Seiko Save the Ocean

Seiko Save the Ocean

Novinky / Seiko

Seiko zachraňuje oceány speciální edicí Save the Ocean

Baselworld je coby největší hodinářská výstava semeništěm nových hodinek, kterých tam každoročně vystavovatelé přivezou několik tisíc. Obsáhnout každé z nich aspoň krátce ale není na blogu téměř nejde. Dozvuky Basileje tak budou u nás ještě pokračovat. Byla by škoda některé kolekce zcela opomenout a Save the Ocean od Seika mezi takové bezpochyby patří.

Není také k diskuzi, že nejoblíbenější řadou hodinek Seiko jsou jejich divery, tedy potápěčské hodinky, které manufaktura již nějakou dobu označuje jako Prospex Sea. Důkazem náklonnosti Seika k potápkám dobře ilustruje také uzavření strategického partnerství s největší potápěčskou organizací a sice PADI.

Prvním plodem spolupráce byla PADI edice předloni znovuoživené legendární kolekce Turtle, tedy želv. Pro Seiko tradiční pepsi lunetu u tohoto modelu doplnil modrý číselník. Fanouškům se tento barvený mix líbí, o čemž svědčí velká obliba těchto hodinek s označením SRPA21.

Následovaly další a další PADI edice řady modelů a další budou téměř jistě přibývat i do budoucna. Letos v Basileji však Seiko představilo další speciální řadu, která souvisí s potápěním a to edici Save the Ocean.

Nepřehlédněte  Ball Watch Trainmaster One Hundred Twenty aneb 120 let synonymem přesnosti

Představena byla v souvislosti s navázáním spolupráce se stejnojmennou společností profesionálního potápěče Fabiena Cousteaua, vnuka asi vůbec nejznámějšího znalce moří a oceánů a také filmaře Jacquese-Yvese Cousteaua, který ve svých dokumentech nejednou prokázal, že mu ochrana oceánů a vůbec netknuté přírody není vůbec lhostejná.

Fabien Cousteau

Fabien tak kráčí v dědečkových stopách, sám se věnuje profesionálnímu potápění a produkuje dokumentární filmy z podmořského světa a založil neziskovou organizaci Ocean Learning Center. Část výtěžku z prodeje hodinek edice Save the Ocean tak bude věnována právě na její konto.

A které to jsou? SRPC91K1 „Turtle“, SRPC93K1 „Samurai a SSC675P1, tedy známý a oblíbený chronograf se solárním pohonem. Žádnou neznámou pochopitelně nejsou ani želvy a samuraje, jedná se totiž o dvě nejznámější kolekce, které Seiko v poslední době oživilo.

Seiko Prospex Sea SRPC91K1 Save the Ocean

Želvy SRPC91K1 jsou vybaveny mechanickým strojkem 4R36 s automatickým nátahem a funkcí hacking, tedy zastavení vteřinky při korekci času. Krom data na druhém věnci ukazují i den v týdnu.

Hlavním poznávacím znamení celé edice je gradientní modrý číselník s horizontálními vlnkami, jež se ve spodní části mění v tmavě modrou. Stejně zbarvená je i luneta. Tyto speciální želvy doplňuje silikonový řemínek s ocelovou trnovou přezkou a ocelovou pojistkou.

Nepřehlédněte  Parmigiani Transforma. Na zápěstí, do kapsy i na stůl

Prospex Sea SRPC91K1 „Turtle“ Save the Ocean

Pouzdro: průměr 45 mm, ocel 316L

Strojek: 4R36 (21 600 kyvů/h, 41 h, 24 rubínů, hacking)

Sklo: hardlex

Luneta: otočná v jednom směru, hliníková vložka, minutová stupnice

Náramek: silikonový řemímek

Voděodolnost: 200 m

Cena: 11 990 korun

Samuraje jsou naproti tomu na ocelovém náramku a mírně jiný je i strojek. 4R35 je opět 3Hz kalibr se stejnou rezervou chodu okolo 41 hodin. Strojek má 23 ložiskových kamenů, a na rozdíl od 4R36 má jen datumový věnec.

Seiko Prospex Sea SRPC93K1 Save the Ocean

Prospex Sea SRPC93K1 „Samurai“ Save the Ocean

Pouzdro: průměr 43,8 mm, ocel 316L

Strojek: 4R35 (21 600 kyvů/h, 41 h, 23 rubínů, hacking)

Sklo: hardlex

Luneta: otočná v jednom směru, hliníková vložka, minutová stupnice

Náramek: ocel 316L

Voděodolnost: 200 m

Cena: 12 990 korun

Číselník posledního modelu edice Save the Ocean zdobí minutový sčítač stopek (pozice „6), a ukazatel 24h denního cyklu na trojce. Malá vteřinka obíhá u devítky. Na číselníku je tedy „narváno“, přesto se vodorovné modré vlnky úplně neztratily. Srdcem hodinek je quartzový strojek V175 Solar, k běhu tedy na rozdíl od předchozích automatů nevyžaduje pohyb, ale jen světlo.

Nepřehlédněte  Ball Engineer Master II Diver World Time: potápěčské hodinky s unikátní funkcí

Samozřejmostí jsou masivní hodinové indexy a stejně výrazné ručky s barvivem Lumibrite, jež garantuje parádní luminiscenci. To pochopitelně platí pro celé trio.

Seiko Prospex Sea SSC675K1 Save the Ocean

Prospex Sea SSC675P1 Save the Ocean

Pouzdro: průměr 43,5 mm, ocel 316L

Strojek: V175 (quartz solar)

Sklo: hardlex

Luneta: otočná v jednom směru, hliníková vložka, minutová stupnice

Náramek: ocel 316L

Voděodolnost: 200 m

Cena: 10 990 korun

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*