Tourbillon

  • warning: array_map() [function.array-map]: Argument #2 should be an array in /hosting/www/chronomania.cz/www/modules/system/system.module on line 1015.
  • warning: array_keys() expects parameter 1 to be array, null given in /hosting/www/chronomania.cz/www/includes/theme.inc on line 1820.
  • warning: Invalid argument supplied for foreach() in /hosting/www/chronomania.cz/www/includes/theme.inc on line 1820.

Golfista Bubba Watson vyhrál Masters. Na zápěstí měl hodinky Richard Mille

Picture by: 
richardmille.com

Bubba Watson zažil jeden z nejpříjemnějších víkendů svého života a zároveň velký milník ve své golfové kariéře. V neděli se mu totiž podařilo triumfovat na turnaji Masters na Augusta National. Pro rodáka z Floridy jde o první velký titul. Společnost mu během turnaje dělaly hodinky Richard Mille.

Richard Mille mění taktiku. Bude více modelů v omezenějších sériích

Picture by: 
richardmille.com

Rok 2012 bude pro Richard Mille obdobím změn, manufaktura totiž hlásí zavedení nové strategie. Vedení se totiž rozhodlo, že rozšíří nabídku svých hodinek, sníží ale objem jejich výroby. Jinými slovy se tak můžeme těšit na rozmanitější kousky, které ale budou k mání v ještě omezenějším počtu.

Jaeger-LeCoultre Duomètre à Quantième Lunaire a Duometre à Spherotourbillon

Picture by: 
jaeger-lecoultre.com

Jako každoročně se na privátní hodinářské výstavě SIHH odehrávaly velké věci, což vzhledem k seznamu vystavovatelů není vůbec překvapivé. V tomto článku se zaměříme na novinky hodinářského domu Jaeger-LeCoultre.

Vacheron Constantin představila nové modely legendární řady Malte

Picture by: 
vacheron-constantin.com

Na ženevském výstavišti v rámci dalšího ročníku SIHH nemohla chybět ani nejstarší nepřetržitě fungující hodinářská manufaktura Vacheron Constantin. K vidění byly nové modely kolekce Malte s typickým soudkovitým tvarem pouzdra.

Vacheron Constantin Patrimony 14-day Tourbillon se zpřísněnou Ženevskou pečetí

Picture by: 
vacheron-constantin.com

Tradiční manufaktura Vacheron Constantin má dalšího zástupce rozsáhlé modelové řady Patrimony Traditionnelle. Novinka má nebývale velkou rezervu nátahu i tourbillon. Jedná se o vůbec první hodinky VC, které jako celek splňují zpřísněná kritéria Ženevské pečeti.

Cartier Cardan Lové Tourbillon s číselníkem ve tvaru kolosea

Picture by: 
cartier.com

Cartier již zbrojí na blížící se velké události nadcházejícího roku jménem SIHH a BaselWorld a již dnes víme, že jednou z vystavovaných hodinářských lahůdek budou hodinky s tourbillonem a netradičně tvarovaným číselníkem evokujícím starověký amfiteátr.

Corum Admiral´s Cup Minute Repeater Tourbillon nově z kvalitního titanu

Picture by: 
corum.com

Admiral´s Cup je v nabídce značky Corum jistě tou nejznámější kolekcí vůbec  a za více než půl století existence vznikla řada rozličných variant. Jednou z posledních byla v roce 2009 uvedená verze s dvěma vysokými komplikacemi. Ta bude nově k dispozici také s pouzdrem z velmi kvalitního titanu třídy 5.

Patek Philippe 3939 pro Only Watch 2011

Picture by: 
patek.com

Rovná čtyřicítka prestižních hodinářských značek ve svých dílnách připravila unikátní modely na letošní aukci Only Watch. Není překvapením, že svého zástupce do dražby vyslala i jedná z nejstarších manufaktur vůbec, Patek Philippe. Hodinky s referenčním označením 3939 se chlubí hned dvěma vysokými komplikacemi.

TF Est. 1968 "Tourbillon" Pen aneb pero s královskou komplikací

Picture by: 
watchtime.com

Tourbillon je přezdívána královskou komplikací a tak ji najdeme jen u hodinek s cenovkou od  200 tisíc korun. Trochu netradiční je tato technická vymoženost jako doplněk psacího pera, ovšem i to je dnes možné. Takto vybavené pero vás přitom bude stát zhruba desetinu co stejně vybavené hodinky.

Panerai L'Astronomo: nejneobyčejnější ze speciálních

Picture by: 
www.panerai.com

Modelová nabídka manufaktury Panerai je velmi rozmanitá a v oficiálním katalogu na webu jsou kromě historických modelů a kolekcí současných i speciality. Právě zde se ukrývají hodinky s největším počtem komplikací. Jmenují se Panerai L'Astronomo.

Syndikovat obsah