BaselWorld 2012

  • warning: array_map() [function.array-map]: Argument #2 should be an array in /hosting/www/chronomania.cz/www/modules/system/system.module on line 1015.
  • warning: array_keys() expects parameter 1 to be array, null given in /hosting/www/chronomania.cz/www/includes/theme.inc on line 1820.
  • warning: Invalid argument supplied for foreach() in /hosting/www/chronomania.cz/www/includes/theme.inc on line 1820.

Breitling na BaselWorld 2012

Picture by: 
breitling.com

Breitling na výstavě v Basileji představil celou řadu novinek. Známé kolekce se dočkaly nových přírůstků, a světlo světa spatřily i zcela nové designy. Pojďme si tedy všechny novinky, které mohli návštěvníci největší hodinářské výstavy vůbec na stánku obdivovat, krátce představit.

Hamilton Pan Europ 2012. Dvě barevná provedení bez limitu výroby

Picture by: 
hamiltonwatch.com

Je to téměř přesně na den rok, kdy na ChronoManii vyšel článek o povedené reedici legendárního modelu Pan Europ od Hamilton. Letos v Basileji tato značka koncernu Swatch Group uvedla další verzi populárního modelu, tentokráte však již ne limitovanou.

Bell & Ross B01 Horizon. Pro letce nezbytné hodinky

Picture by: 
bellross.com

Čtvercové pouzdro chránící švýcarských strojek, přehledný číselník a francouzské kořeny. To jsou hodinky Bell & Ross, značky, která ale tu a tam nabídne i nevšední a neotřelý design. Když tamní inženýři naposledy popustili uzdu své fantazie, vznikl model BR01 Horizon.

Jednotlačítkový chronograf Longines v limitované edici

Picture by: 
longines.com

Longines je jedním z jubilantů letošní výstavy v Basileji, letos totiž uplyne rovných 180 let od založení této hodinářské značky. K vidění je tak spousta zajímavých hodinek, přičemž jednotlačítkový chronograf se sloupkovým kolem v limitované edici patří k nejzajímavějším.

Chopard L.U.C. 8HF. Vysoká frekvence a vysoká přesnost

Picture by: 
chopard.com

S opravdu zajímavými hodinkami osazenými ještě obdivuhodnějším strojkem předstoupili před návštěvníky výstavy v Basileji hodináři značky Chopard. Model s označením L.U.C. 8HF se totiž chlubí strojkem, jehož setrvačka vykoná každou hodinu 28 800 kmitů.

TAG Heuer Carrera 1887 a další k osmdesátinám Jacka Heuera (BaselWorld 2012)

Picture by: 
tagheuer.com

Značka TAG Heuer přítomným v Basileji opět otevřela ústa dokořán, když představila nejpřesnější mechanický chronograf Mikrogirder 10 000. Kromě toho ale byly k vidění i cenově dostupnější hodinky, nových přírůstků se dočkala zejména řada Carrera.

Tudor Pelagos a Heritage Black Bay. Unikátní přezka a nádech 50. let

Picture by: 
tudorwatch.com

Páteční článek byl věnován novinkám značky Rolex a dnes se podíváme co v Basileji představila sesterská dílna Tudor. Radost budou mít milovníci potápěčských hodinek, modely Pelagos a Black Bay totiž právě do této kategorie patří.

Rolex Sky-Dweller a ti druzí (BaselWorld 2012)

Picture by: 
rolex.com

Rolex na výstavišti v Basileji představil spoustu novinek, z nichž většinu tvoří známé modely s jen drobnými detaily. Skutečnou novinkou je ovšem zbrusu nová modelová řada Sky-Dweller, která do portfolia hodinářského domu přináší zajímavou komplikaci výročního kalendáře.

OMEGA BaselWorld 2012 (preview)

Picture by: 
omegawatches.com

Hodinářská výstava BaselWorld již pozítří otevře svou náruč a přivítá všechny příznivce luxusních hodinek a šperků. Nepochybně velmi zajímavá bude expozice značky OMEGA, která již několik novinek s předstihem prozradila. Další zůstanou neprozrazeny, napovědět může jen krátké video.

De Bethune DB27 Titan Hawk. Jestřáb míří do Basileje

Picture by: 
debethune.com

Rok 2012 je pro mladou hodinářskou dílnu De Bethune významný, oslaví totiž 10 let od svého založení. Manufaktura proslulá produkcí luxusních hodinek závratných cenovek při této příležitosti v Basileji představí hodinky DB27 Titan Hawk.

Breitling TOP GUN Chronomat. Další hodinky s puncem elitní školy

Picture by: 
breitling.com

Pro americkou elitní školu pro piloty stíhacích letounů se za její více než 40letou historii vžilo označení TOP GUN. Ve světě luxusních hodinek pak tento termín evokuje kultovní pilotní hodinky od IWC. Nyní jsou ale s programem námořního letectva Spojených států definitivně spojeny i hodinky Breitling.

Aerowatch Les Grandes Classiques se strojkem z 50. let

Picture by: 
aerowatch.com

Aerowatch představila novou limitovanou edici hodinek, jejichž největší zvláštností lákadlem současně je v ocelovém pouzdře uložený strojek, který byl vyroben před více než 60 lety. Mechanismus Venus 203 se pyšní komplikací plného kalendáře, na číselníku je tak kromě data zobrazen i den v týdnu i kalendářní měsíc.

Oris Aquis Titan Chrono. Masivní chronograf s wolframovou lunetou

Picture by: 
oris.ch

Tradiční BaselWorld klepe na dveře a vystavovatelé, kterých bude letos zřejmě rekordní počet, tak mají plné ruce práce s přípravou svých expozic. U značky Oris bude její součástí mohutný potápěčský chronograf, který kromě vysokého stupně voděodolnosti zaujme kombinací titanu a odolného wolframu.

BaselWorld 2012 Guide: největší hodinářská výstava ve vašem smartphonu

Picture by: 
baselworld.com

Jen za několik málo dnů se otevřou brány výstaviště v Basileji v rámci každoroční největší hodinářské výstavy roku, Baselworldu. Letos, myslím, poprvé vznikla k této příležitosti aplikace pro chytré telefony, díky které máte v kapse kompletní přehled vystavovatelů a jejich základní informace.

Breitling for Bentley GMT V8. Nové kupé si žádá přesný chronograf

Picture by: 
breitlingforbentley.com

Švýcarský Breitling je neodmyslitelně spjat nejen s aviatikou, ale díky úzké spolupráci s britskou automobilkou Bentley také se světem rychlých kol. Nově představené Breitling for Bentley GMT V8 jsou dalším plodem kooperace obou technických velikánů.

Syndikovat obsah