Baselworld 2011

  • warning: array_map() [function.array-map]: Argument #2 should be an array in /hosting/www/chronomania.cz/www/modules/system/system.module on line 1015.
  • warning: array_keys() expects parameter 1 to be array, null given in /hosting/www/chronomania.cz/www/includes/theme.inc on line 1820.
  • warning: Invalid argument supplied for foreach() in /hosting/www/chronomania.cz/www/includes/theme.inc on line 1820.

TAG Heuer Monza Chrono Calibre 36: reedice legendárního chronografu přichází

Picture by: 
www.tagheuer.com

TAG Heuer a nedávná výstava v Basileji, to nebyl jen úchvatný koncept Mikrotimer s úžasnou přesností nebo vintážní edice legendární řady Carrera. K vidění byla i limitovaná verze známého modelu Monza, který se poslední reedice dočkal začátkem třetího tisíciletí.

Tudor Fastrider. S větrem o závod

Picture by: 
www.tudorwatch.com

Ačkoli je největší hodinářská výstava vůbec - BaselWorld - již nějaký ten týden za námi, na ChronoManii se ještě nějaký čas budeme věnovat jejím dozvukům, tedy připomenutí některých zajímavých hodinek, o kterých jsme doposud nestihli napsat. Jedněmi z nich jsou i Tudor Fastrider.

Bell & Ross v Basileji: vintážní hodinky do kapsy, BR01 v menším i v keramice a limitovaná edice Red Radar

Picture by: 
www.bellross.com

Francouzsko-švýcarská hodinářská značka Bell&Ross platí za tradičního výrobce vojenských hodinek. Výběr je opravdu pestrý, k posledním počinům patří oživení hodinek, kterou příslušníci armády používali již ve dvacátých letech minulého století. V Basileji bylo ale novinek uvedeno mnohem víc.

TAG Heuer Carrera Heritage. Známé strojky, nové designy

Picture by: 
www.tagheuer.com

Ačkoli to jednoznačně byl koncept TAG Heuer Mikrotimer Flying 1000, který otvíral návštěvníkům výstavy BaselWorld ústa dokořán, pozornost si vysloužily i další novinky hodináře. Jmenovitě nové modely legendární kolekce Carrera. Přívlastek Heritage dává tušit, že se design hodinek vrací o několik desítek let zpátky.

OMEGA na BaselWorld 2011: Planet Ocean a Speedmaster s novým in-house strojkem

Picture by: 
www.omegawatches.com

Představení vlastního in-house kalibru je pro každou hodinářskou manufakturu velkou událostí. A takovou se patří situovat na to nejprestižnější místo. A může být  vhodnější příležitosti, než je největší výstava svého druhu vůbec? OMEGA správně usoudila, že nikoli  a v Basileji uvedla in-house strojek se soukolím Co-Axial. Novinka nese označení 9300/9301.

Na výstavě v Basileji ukradeny diamanty v ceně milionů eur

Picture by: 
www.watchesjournal.com

Proslulá výstava hodinářů, klenotníků a dalších spřízněných oborů, tradiční BaselWorld každoročně přiláká desetitisíce zvědavých návštěvníků. Jako magnet v době konání výstaviště přitahuje nejen milovníky hodinek, ale jak dokazují poslední události, také zloděje. Těm se podařilo odcizit diamanty závratné hodnoty.

Rolex v Basileji: Explorer II ve větším, Yacht-Master II a Daytona ve zlatě Everose

Picture by: 
www.rolex.com

Každoroční výstava v Basileji je místem, kde hodinářské a šperkařské značky ukazují své novinky, to nejlepší čím by mohly zlákat co nejširší spektrum klientely. Se zajímavými novinkami logicky přispěchala i proslulá značka Rolex a rozhodně bylo nač se dívat.

Tudor Heritage Advisor: větší a s mechanickým budíkem

Picture by: 
www.tudorwatch.com

Tudor je mezi milovníky náramkových hodinek známa jako levnější odnož značky Rolex. Představena světu byla samotným zakladatelem značky Rolex již roku 1946. Přes lepší cenovou dostupnost si ale hodinky této značky zachovávají rysy "rolexek" a častokrát jde o skutečné hodinářské lahůdky. Právě takto lze označit poslední novinku, která boduje mechanickým budíkem.

Breitling Chronomat GMT aneb "nový" in-house kalibr v masivním pouzdře

Picture by: 
www.breitling.com

Příznivci značky Breitling mohli v Basileji obdivovat také nejnovější počin s názvem Chronomat GMT Chronograph. Hodinky vyjma obřího pouzdra vábí také použitým strojkem. Srdcem hodinek je totiž upravený in-house kalibr s označením Caliber 04.

TAG Heuer Mikrotimer Flying 1000 Concept dokáže měřit tisícinu sekundy

Picture by: 
www.tagheuer.com

Stále zajímavější značka TAG Heuer připravila svým fanouškům na výstavě v Bazileji jedno opravdu velké překvapení. Byl zde totiž k vidění koncept Mikrotimer Flying 1000, který je schopen odměřovat čas s přesností 1/1000 sekundy. Oproti modelu Mikrograph, který byl představen v lednu je tak nový koncept desetkrát přesnější.

Longines Twenty-Four hours: jednou dokola za 24 hodin

Picture by: 
longines.ch

Známou švýcarskou značku Longines jsme doposud na ChronoManii trochu opomíjeli, ovšem představení nových leteckých hodinek se 24-hodinovým ciferníkem je ideální příležitostí tuto situaci napravit. Takže vzhůru do toho.

DeWitt v Basileji představí svůj první in-house kalibr

Picture by: 
dewitt.ch

Nový rok je tady a BaselWorld coby největší hodinářská událost již na dohled. Pro švýcarskou značku DeWiit bude mít letošní veletrh zvláštní význam, představí zde totiž svůj vůbec první kalibr, který si výrobce sám navrhl a zkonstruoval.

Syndikovat obsah