Rolex

  • warning: array_map() [function.array-map]: Argument #2 should be an array in /hosting/www/chronomania.cz/www/modules/system/system.module on line 1015.
  • warning: array_keys() expects parameter 1 to be array, null given in /hosting/www/chronomania.cz/www/includes/theme.inc on line 1820.
  • warning: Invalid argument supplied for foreach() in /hosting/www/chronomania.cz/www/includes/theme.inc on line 1820.

Rolex Submariner 50 Years vás provede historií legendárních hodinek

Picture by: 
rolexblog.blogspot.com

Rolex Submariner. Pro mnoho milovníků hodinek vysněný kousek, pro další časomíra, kterou den co den připínají na své zápěstí. A nebo ji ani nesundávají. Obě skupiny nepochybně potěší elektronická encyklopedie těchto legendárních hodinek, která je k dispozici pro iOS i Google Android.

Podle Millward Brown je Rolex třetí nejcennější značkou svého segmentu

Picture by: 
rolex.com

Rolex je aktuálně třetí nejcennější společností mezi luxusními značkami. Vyplývá to z poslední zprávy analytiků firmy Millward Brown, která zveřejnila žebříčky nejcennějších značek jednotlivých segmentů i celkového pohledu. Tomu stejně jako loni vévodí Apple.

James Cameron s hodinkami Rolex Deepsea Challenge pokořil Mariánský příkop

Picture by: 
nationalgeographic.com

Režisér a producent James Cameron je dobrodruhem tělem i duší. To naposledy dokázal při úspěšném zdolání Challenger Deep v Mariánském příkopu, který je nejhlubším místem pod hladinou oceánu. Pod hladinu se vydal ve speciální ponorce spolu s unikátními hodinkami Rolex Deepsea Challenge.

Rolex Sky-Dweller a ti druzí (BaselWorld 2012)

Picture by: 
rolex.com

Rolex na výstavišti v Basileji představil spoustu novinek, z nichž většinu tvoří známé modely s jen drobnými detaily. Skutečnou novinkou je ovšem zbrusu nová modelová řada Sky-Dweller, která do portfolia hodinářského domu přináší zajímavou komplikaci výročního kalendáře.

Zemřel zakladatel potápěčské organizace COMEX Henri Germain Delauze

Picture by: 
ialreadyhaveawatch.com

Smutná zpráva zasáhla ve středu minulého týdne všechny příznivce hloubkového potápění. Opustil je totiž vášnivý potápěč, šéf a zakladatel francouzské instituce COMEX Henri Germain Delauze. Organizace svým významem byla totéž jako je NASA pro vesmírný výzkum. Neodmyslitelně spjata byla se značkou Rolex.

Tyto Rolexy mi říkají pane, chlubí se golfista Rickie Fowler na Twitteru

Picture by: 
rolex.com

Rickie Fowler bezesporu je talentovaným golfistou, čehož si na jaře minulého roku všimli také u Rolex. Koncem dubna byla mezi oběma stranami podepsána smlouva a Rickie již má na webu legendární hodinářské značky své stálé místo. Na svém Twitteru navíc nedávno ukázal, že má pro hodinky Rolex opravdovou slabost.

Srovnání ocelí 316L a 904L

Picture by: 
rolex.com

Drtivá většina ocelových hodinek je vyrobena z oceli typu 316L, pro kterou se vžilo označení švédská ocel. Má velmi dobré mechanické vlastnosti v čele s poměrně vysokou tvrdostí a odolností vůči korozi, a lze ji dobře obrábět. Manufaktura Rolex již poměrně dlouho používá 904L. Jsou její vlastnosti o tolik lepší nebo jde spíše jen o snahu se odlišit a fungující marketing?

Rolex: přes 7 milionů chronometrů během 10 let

Picture by: 
flickr.com

Původně britská hodinářská manufaktura si dlouhodobě drží prim v počtu za rok udělených certifikací COSC Chronometer. Během deseti let, v období od 2000 - 2009 přísnými testy ve švýcarských zkušebnách prošlo přes 7 milionů kusů těchto hodinek.

Tiger Woods zažívá comeback. Je novým ambasadorem značky Rolex

Picture by: 
bbc.com

Pro Tigera Woodse byly poslední dva roky spíše trápením, přišlo odhalení jeho opakované nevěry, rozvod a osobní problémy se promítly i do jeho výkonů na greenu. V minulých měsících tak se sportovcem ukončilo spolupráci hned několik klíčových partnerů. Nyní to ale vypadá, že se vše v dobré obrací.

Rolex Daytona z Thajska aneb příběh jedněch replik

Picture by: 
tz-uk.com

Kamarád jede na dovolenou do Asie a vrací se s hodinkami. Jsou jimi Rolex Daytona. Nedovezl je však sobě, ale vám. Potud krásný příběh, a sen mnoha z nás. Již při prvním shledání ale úsměv z vašich rtů mizí a jakmile se vám "Daytony" dostávají do rukou, je jasno - jedna z milionů replik si vás právě našla.

Rolex Explorer II na 200megapixelovém snímku z fotoaparátu Hasselblad

Picture by: 
www.hasselblad.com

Značka Hasselblad je ve světě statických i pohyblivých obrázků vnímána podobně jako Rolex v oblasti luxusních hodinek. Možná také proto se jeden přední americký fotograf rozhodl zachytit fotoaparátem této značky snímek hodinek obří velikosti.

Novým šéfem značky Rolex jmenován Gian Riccardo Marini

Picture by: 
www.rolex.com

Představenstvo společnosti Rolex se v minulém týdnu rozhodlo provést změny na některých klíčových postech managementu. Novým generálním ředitelem byl jmenován Gian Riccardo Marini, který doposud zastával funkci ředitele v italském zastoupení značky se sídlem v Miláně.

Rolex v Basileji: Explorer II ve větším, Yacht-Master II a Daytona ve zlatě Everose

Picture by: 
www.rolex.com

Každoroční výstava v Basileji je místem, kde hodinářské a šperkařské značky ukazují své novinky, to nejlepší čím by mohly zlákat co nejširší spektrum klientely. Se zajímavými novinkami logicky přispěchala i proslulá značka Rolex a rozhodně bylo nač se dívat.

Parní válec ve Filadelfii rozdrtil 7 000 napodobenin hodinek Rolex

Picture by: 
newslite.tv

Je-li něco, co švýcarské hodináře rozpaluje do běla ještě více, než klesající odbyt, jsou to napodobeniny. Nepovedené kopie, falzifikáty nebo chcete-li plagiáty. Existuje pro ně spousta odborných i hovorových označení, zjednodušeně nejde o originální produkty ale o produkty falešné. Za zlomkovou cenu tak získáte také zlomkovou kvalitu, a zatímco životnost pravých hodinek Rolex můžeme s klidným svědomím počítat na desetiletí, „fejky“ nemusejí přežít tři tempa v bazénu.

Syndikovat obsah