Tissot Heritage Visodate PR 516 GL. Hodinky s nádechem 70.let

Designy typické pro časomíru 60. a 70. let minulého století zažívají comeback. Zájemce o hodinky se vzhledem poplatným letům dávno minulým tak nemusí své vysněné hodinky lovit jen po bazarech. Výrobci totiž své původní designy často oživují, což je případ i chystaných Tissot Visodate PR 516.

Novinka téměř dokonale kopíruje vzhled původního modelu, což je vidět jednak u atypického tvaru pouzdra, perforovaného ocelového náramku a nakonec i u zpracování číselníku s obdélníkovými ručkami a hodinovými indexy. Stejný je také obvodový prstenec, s minutovou stupnicí, ze které vystupují zmíněné reliéfní hodinové indexy.

Tissot PR 516 GL ze 60. let

Horní polovinu plochy obývá logo Tissot spolu s nápisem Visodate, ve spodní části je pak kompletní název kolekce, tedy Seastar PR 516 GL. Na pozici "3" je vedle datumky také ukazatel dne v týdnu.

Tissot Seastar PR 516 GL

To napovídá, že je použit mechanický strojek ETA 2836-2 s frekvencí 4 Hz, 25 ložiskovými kameny a rezervou chodu 38 hodin. Podobně jako u současné verze PRS 516 je zpracován náhled na srdce hodinek, kterému vévodí tříramenný vrtaný rotor automatického nátahu. Jak můžete porovnat na přiložených fotografiích, celková podoba původního a chystaného modelu je doopravdy veliká.

Na výběr by měly být následující varianty:

•    stříbrný/modrý číselník + kovový perforovaný tah (ala Breitling Air Racer)
•    černý číselník + kožený perforovaný řemen
•    zlacené pouzdro + stříbrný číselník + kožený perforovaný řemen

Tissot Seastar PR 516 GL

Kompletní specifikace hodinek zatím nejsou známy, jasněji bude na výstavišti v Basileji, kde Tissot kromě jiných předvede i svůj nový chronometr Le Locle.

Zdroj: Hodinkee.com, Tissot, Wiki