Tissot Le Locle Chronometer ve zlatě. Hodinky s velmi přesným strojkem

Svůj stánek bude mít v Basileji v rámci blížícího se BaselWorld 2012 také Tissot. Kromě spousty cenově dostupných hodinek bude k vidění také elegantní chronometr se zlacenou PVD úpravou, který odkazuje na sídlo společnosti.

Tissot Le Locle Automatic Chronometer sice není v nabídce společnosti úplnou novinkou, nové ale bude právě zpracování pouzdra hodinek. Uvnitř ale žádnou změnu nečekejte. Ne snad že by to vadilo, vždyť použitý kalibr ETA 2824-2 zvítězil v loňském klání Chronometry contest, když přesností chodu porazil i o mnoho dražší hodinky (např. kousek s in-house strojkem F.P. Journe 1304).

Dnes již prodávané ocelové provedení tak úderem výstavy v Basileji doplní varianta opatřena odolnou PVD zlacenou úpravou, která pochopitelně patřičně zvedne konečnou cenu hodinek.

Tissot Le Locle Automatic Chronometer PVD Gold

Kromě cenovky jim ovšem přidá také na přitažlivosti, zlacené pouzdro v kombinaci s černým gilošovaným číselníkem, nad jehož střední plochou zdobenou jemnými vlnkami pluje trojice středových ruček je totiž kombinace, které není co vytýkat.

Stejně jako jsou zlacené ručky, jsou drahým kovem osazeny i reliéfní hodinové indexy, které se na hlavních pozicích střídají s arabskými číslicemi. Na obvyklé pozici "3" je apertura bílého věnce datumky. V horní polovině číselníku je zarámováno logo Tissot spolu s letopočtem založení, níže je pak název kolekce spolu s nápisem Chronometre (kapitálkou).

Každý stroj uchycený v tomto pouzdře průměru lehce nad 39 milimetrů tak musí projít přísnými testy COSC a honosí se pak certifikátem chronometer, který kalibrům větší velikosti (kam ETA 2824-4 se svými 25,60 mm v průměru patří) stanovuje denní odchylku chodu v rozmezí  -4 až +6 sekund.

Tissot Le Locle Automatic Chronometer PVD Gold

Strojek je částečně k nahlédnutí skrze zadní safírový průhled, který odhaluje mohutný rotor automatického nátahu, který dekorují ženevské pruhy. Kruhový náhled půlí můstek s nápisem Tissot a Canique Automatique (tedy automatický mechanický), po obvodu víčka jsou pak kromě zdobných rytin gravírovány informace o použitém krystalu a stupni vodotěsnosti.

Tady jen zamrzí, že je pouhých 30 metrů, padesátka by jistě řadu potenciálních zájemců potěšila více. K černému číselníku výborně padne černý kožený řemen s motýlkovou sponou. Cena hodinek zatím nebyla stanovena, odhadem bude atakovat hranici 40 tisíc korun.

Zdroj: Tissot