Takovou sbírku rolexek má golfista Rickie Fowler

Takovou sbírku rolexek má golfista Rickie Fowler

Novinky / Rolex

Tyto rolexky mi říkají pane, chlubí se golfista Rickie Fowler na Twitteru

Rickie Fowler bezesporu je talentovaným golfistou, čehož si na jaře minulého roku všimli také u Rolex. Koncem dubna byla mezi oběma stranami podepsána smlouva a Rickie již má na webu legendární hodinářské značky své stálé místo. Na svém Twitteru navíc nedávno ukázal, že má pro hodinky Rolex opravdovou slabost.

Nadějný sportovec na sebe upozornil již v sezóně 2007 a 2008, kdy si udržel pozici jasné jedničky mezi amatéry. Nyní už ale hraje na profesionální úrovni a i v této nejvyšší lize se mu daří, stal se například nejmladším Američanem prestižního mezinárodního utkání Ryder Cup. Z prozatím posledních úspěchů na greenu si nepochybně cení páté příčky na British Open.

Třiadvacetiletý Fowler je také milovník hodinek, a jak velí jeho angažmá, srdce mu zřejmě buší pouze pro Rolex. Na své profilu sociální sítě Twitter se totiž nedávno pochlubil aktuálním stavem své sbírky, která prozatím čítá sedm kousků.

Takovou sbírku rolexek má golfista Rickie Fowler

Hned tři jsou přitom z kolekce Milgauss, hodinek pyšnících se vysokou odolností vůči silným magnetickým polím, které na snímku tvoří celou horní řadu. Název není zvolen náhodně, „mil“ pochází z francouzského slova „mille“ a znamená tisíc, gauss je pak jednotkou magnetické indukce (ozn. B) v absolutní soustavě CGS (1T = 10 000 gauss). Hodinky Millgauss tak odolají poli o indukci 0,1 T.

Nepřehlédněte  Richard Mille RM 055 JC Tourbillon. Unikátní kousek do dražby od Jackieho Chana

Hodinky s modrým číselníkem s římskými číslicemi a kyklopem jsou Datejust, následují (zleva) Deepsea (černý číselník i luneta), Submariner (černý číselník + zelená luneta) a nechybí ani jediný chronograf z nabídky, pověstné Daytony.

Zajímavé je, že všech sedm hodinek ukazuje ± stejný čas, Rickie tak buď hodinky velice často (i dvakrát denně) střídá a nebo, což je pravděpodobnější, nechává starost o jejich automatický nátah watch winderu.

Není jisté, zda sbírku stihl nashromáždit jen za dobu svého profesního působení u Rolex, velmi pravděpodobné naopak je, že aktuální stav není konečný a bude se utěšeně rozrůstat.

Zdroj: Hodinkee, Rolex, Twitter

Štítky:

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*