Vacheron Constantin Excellence Platine Patrimony Contemporary

Vacheron Constantin Excellence Platine Patrimony Contemporary

Novinky / Vacheron Constantin

Vacheron Constantin Excellence Platine Patrimony Contemporary s legendárním strojkem

Příznivci manufaktury Vacheron Constantin mají další důvod k radosti. Je jím nová varianta hodinek Excellence Platine Patrimony Contemporary. Elegantní velmi tenké hodinky jsou oproti dřívější podobě malinko rozměrnější, hlavní chlouba v podobě legendárního tenkého strojku však zůstává.

Tato skutečnost se naplno odráží i ve vnějších rozměrech pláště hodinek, který charakterizuje průměr 42 mm, tloušťka se pak zastavila na necelých 7,5 jednotkách milimetru.Pouzdro je vyhotoveno z platiny a všechny plochy kromě dýnka jsou leštěné. Co se týče tvarů, u hodinek podobného ražení nelze čekat žádné výstřednosti a už vůbec ne je-li pod časomírou podepsán Vacheron Constantin.

Vacheron Constantin Excellence Platine Patrimony Contemporary

Na platinovém číselníku s nebývalou povrchovou úpravou obíhá dvojice rafiček z 18kt zlata. Pod dvanáctkou trůní maltézský kříž spolu s nápisem "Vacheron Constantin Geneve", dalším zajímavým prvkem je značka PT 950 značící čistotu platiny mezi čtvrtým a pátým hodinovým indexem. Číselník chrání konvexní safírové sklíčko.

Tenký profil hodinek spolu s absencí sekundové ručky a ukazatele data svádí k myšlence, že hodinky využívají strojku s manuálním nátahem.

Vacheron Constantin Excellence Platine Patrimony Contemporary

Ve skutečnosti ale kalibr VC 1120 navzdory nebývalé štíhlosti disponuje mechanismem automatického nátahu, a lze říci, že se jedná o asi nejznámější strojek svého druhu vůbec.

Nepřehlédněte  Audemars Piguet Royal Oak Openworked Extra-Thin. Legenda slaví čtyřicetiny

Strojek VC 1120 v detailním náhledu (fortunecity.com)

Jeho modifikace do svých hodinek vsazují i další přední značky hodinářského světa, jmenovitě Audemars Piguet (AP 2120) nebo Patek Philippe pak jménem 28-255 C. Nutno podotknout, že stejný strojek se objevil u vůbec první generace modelu Nautilus, pod jehož nesmrtelný design se podepsal nedávno zesnulý Gerald Genta.

Patek Phlippe 28-255C (základem JLC 920, fortunecity.com)

Ve všech případech šlo o modifikaci ebauche strojku 920 od Jaeger-LeCoultre, ke kterému někteří hodináři zakoupili práva duševního vlastnictví a mohli jej tak sami používat, samozřejmě s příslušným zdobením, který odpovídá haute horlogerie.

Základní parametry strojku:

  • 36 ložiskových rubínů
  • 144 komponent
  • rezerva chodu 40 hodin
  • frekvence setrvačky 19 800 kyvů/h
  • průměr 26,00 mm
  • tloušťka 2,45 mm

Chod hodinek je isochronní hned v pěti pozicích a odchylka v žádné z nich za den nepřesáhne 3 sekundy. Hodinky tak bezezbytku splňují poměrně přísná kritéria C.O.S.C., ačkoli manufaktury jako Vacheron Constantin své hodinky ve švýcarských laboratořích certifikovat nenechávají a spoléhají jen na seřízení stroje po jeho kompletaci.

Skrze safírový průhled víčka hodinek je vidět precizní zdobení v čele se skeletonovým rotorem s maltézským křížem se zlatým okružím a ženevskou pečetí.

Nepřehlédněte  Audemars Piguet Royal Oak Indianapolis jdou do dražby v síni Antiquorum

Vacheron Constantin Excellence Platine Patrimony Contemporary

Vacheron Constantin Excellence Platine Patrimony Contemporary budou vyrobeny v počtu pouhých 150 kusů, společným prvkem každého z nich bude modrý kožený řemen z aligátora s platinovou přezkou. Cena hodinek byla stanovena na 53 tisíc dolarů.

Zdroj: Vacheron Constantin, WatchUSeek

Štítky:

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*