Vacheron Constantin představila nové modely legendární řady Malte

Na ženevském výstavišti v rámci dalšího ročníku SIHH nemohla chybět ani nejstarší nepřetržitě fungující hodinářská manufaktura Vacheron Constantin. K vidění byly nové modely kolekce Malte s typickým soudkovitým tvarem pouzdra.

Malte je v historii značky pojmem rovných sto let, první takové hodinky totiž byly uvedeny již v roce 1912. Takové jubileum se samozřejmě nemohlo obejít bez nevšední limitované edice.
Výroční edice se chlubí platinovým pouzdrem výšky 48,24 mm, v nejširším místě byste pak naměřili 38 milimetrů. Vzhledem k tvaru pouzdra se ale šířka směrem od středu k nožkám, mezi kterými je uchycen černý řemen z aligátora s platinovou přezkou, snižuje.

Vacheron Constantin Malte 100th Anniversary Edition

Uvnitř tohoto 12,7 mm tlustého pláště z drahého kovu je manufakturní strojek  (calibre 4400) s ručním nátahem, frekvencí 28 800 kyvů za hodinu a rezervou chodu celých 65 hodin. Hodinky tak ukazují na jedno plné natažení přesný čas bezmála tři dny. Samozřejmě, že časomíra vyhovuje zpřísněným parametrům Ženevské pečeti.

Vacheron Constantin Calibre 4400

Stříbrný číselník na hodinových pozicích zdobí výrazné římské číslice, pod dvanáctkou je pak maltézský kříž spolu se jménem manufaktury a nápisem Geneve. Chybí jakékoli komplikace, kromě data byste tak na klidném číselníku nenašli ani vteřinku. Hodinek z platiny 950 bude vyrobena rovná stovka, číslování kusu bude vyvedeno na víčku časomíry.

Vacheron Constantin Malte Tourbillon

Jubilejní platinová verze nebyla jediným přírůstkem řady Malte, dalším je varianta s pouzdrem z růžového zlata. Oproti úplně první verzi hodinek VC Malte je soudkovitost u nových typů mnohem výraznější. Půdorysné rozměry pláště s 30 m voděodolností jsou stejné jako u předchozího typu (38 × 48,2 mm).

Vacheron Constantin Malte Tourbillon

Uvnitř je ale zcela jiný stroj, který byl vyvinut speciálně pro neobvyklý tvar pouzdra, do kterého se přeci jen obvyklý kalibr s kruhovým půdorysem tak úplně nehodí. Novinka má jméno Caliber 2795 a její parametry jsou následující:

•    rozměry 27,37 × 29,30 mm
•    tloušťka 6,10 mm
•    27 rubínů
•    ruční nátah
•    rezerva chodu 45 hodin
•    246 komponent
•    frekvence setrvačky 2,5 Hz (18 000 kyvů/h)
•    Ženevská pečeť

Vacheron Constantin Calibre 2795

Kromě zlaté hodinové a minutové ručky je ve spodní části číselníku náhled na klec královské komplikace tourbillonu se sekundovou ručkou.

Vacheron Constantin Malte Tourbillon

Zadní část pouzdra se nese ve znamení obrovského safírového náhledu na srdce hodinek, mezi mohutnými můstky zdobenými ženevskými pruhy a rytinami specifikací jsou vidět i některé pohybující se díly strojku. Víčko je k pouzdro přichyceno čtyřmi šrouby.
Se zlatým pouzdrem výborně ladí hnědý kožený řemen s přezkou s 18kt růžového zlata.

Zdroj: Perpetuelle