Breitling American Tribute LE

Breitling American Tribute LE

Breitling / Novinky

Breitling American Tribute: Chronomat B01 v limitované edici

Švýcarský Breitling ve spolupráci s americkou neziskovou organizací Fisher House Foundation k letošnímu Dni veteránů připravil speciální edici svého oblíbeného chronografu B01. Veškeré parametry hodinek kopírují ty původní, nevšední je rytina na víčku hodinek a přísně omezená výroba.

Ačkoli se tomu skoro nechce věřit, v březnu to budou již tři dlouhé roky, co společnost Breitling s neskrývanou pýchou v Basileji natěšeným návštěvníkům představila model Chronomat B01, jehož hlavní devizou byl uvnitř mohutného pouzdra tikající manufakturní kalibr 01.

Jediný in-house strojek v novodobé historii značky se následně začal objevovat u dalších zajímavých modelů, konkrétně Transocean Chrono (zmínka padla zde) nebo Montbrillant A01. Před rokem byla vydána limitovaná edice s transparentním dýnkem a nižší vodotěsností, letos v březnu pak tuto zajímavou sestavu doplnil Chronomat GMT vybavený kalibrem 04 s GMT ručkou.

Breitling American Tribute LE

Nová edice nazvaná Breitling American Tribute zachovává všechny rysy původní verze hodinek, včetně těch, které ne všichni fanoušci vítají, řeč je především o nesouměrných hodinových indexech, mnoha typech použitých fontů na číselníku a otočné lunetě, která se od verze Chronomat Evolution značně liší.

Nepřehlédněte  OMEGA Planet Ocean 600 m SKYFALL. Limitka na počest nové bondovky

To ale nic nemění na faktu, že jde o velmi povedené hodinky se zajímavým strojkem s mnoha přednostmi:

  • konstrukce chronografu se sloupkovým kolem
  • vysoká rezerva chodu 70 hodin
  • skoková změna data o půlnoci
  • odolnost vůči nárazu

Breitling American Tribute LE

Ocelové dýnko hodinek zdobí nápisy "Limited Edition Breitling for America" a "United We Stand" spolu s číslováním xx/50 a rytina orla coby symbolu amerických válečných veteránů.
Nová limitovaná edice bude vyrobena v počtu pouhých 50 kusů, což činí z hodinek velmi zajímavou trofej sběratelů, kteří jej budou moci ulovit v americkém butiku značky na Manhattanu v New Yorku nebo na Floridě.

V tiskové zprávě stojí, že 100 % výtěžku z prodeje bude věnováno právě nadaci Fisher House, která poskytuje bezplatné nebo nízkonákladové bydlení vojenským veteránům i dobrovolníkům poskytujícím potřebnou zdravotní péči po celé zemi.

Breitling American Tribute LE (tech. parametry):

Strojek: mechanický Breitling Caliber 01 s automatickým nátahem (in-house strojek); 47 kamenů; rezerva chodu činí 70 hodin; frekvence 28 800 kyvů/h; skoková změna data (datum přeskočí na další den ihned po půlnoci, u běžných kalibrů se tato změna provádí postupně několik hodin, cca od 21:00 do 2:00); certifikace COSC Chronometer
Ukazatelé: hodiny, minuty, sekundy, datum (pozice 4.5), chronograf, tachymetr
Rozměry a materiál pouzdra: průměr 43,50 mm; tloušťka 16,95 mm, nerezová ocel
Sklíčko: konvexní safírové, oboustranná antireflexní úprava
Luneta: otočná v jednom směru s reliéfními popisky, na pozici 12 velká luminiscenční značka
Vodotěsnost: 500 m
Tah: nerezová ocel s překládací sponou
Víčko: ocelové, číslování kusu, nápisy: "Limited Edition Breitling for America" a "United We Stand"
Další: limitovaná edice 50 ks
Cena: zatím nebyla zveřejněna
Nepřehlédněte  Breitling Chronomat GMT aneb "nový" in-house kalibr v masivním pouzdře

Zdroj: Oceanic Time

Štítky: /

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*