OMEGA Planet Ocean Liquidmeta

OMEGA Planet Ocean Liquidmeta

Novinky / Omega

OMEGA Planet Ocean Liquidmetal aneb hliník střídá keramika

Oblíbená kolekce švýcarských hodinek OMEGA Seamaster Planet Ocean se dočkala drobného faceliftu. Ne snad, že by se měnila povedená tvář hodinek, na řadu ale přišla obměna materiálů, kdy vysoce kvalitní nerezavějící ocel doplnila keramika a unikátní slitina Liquidmetal.

Řada hodinek Seamaster Planet Ocean si získala obrovskou oblibu a její „bondovská“ limitovaná edice se nejednou objevila na filmovém plátně. V minulých dnech OMEGA představila výsledek dlouhodobé spolupráce s odborníky ze skupiny Swatch group, kterým je inovovaný model s přídomkem Liquidmetal.

OMEGA Planet Ocean Liquidmetal

Luneta obepínající ciferník mohutného pouzdra hodinek je nově vyrobena z keramiky. Tento materiál se přitom u hodinek Omega Seamaster objevuje vůbec poprvé. Jeho vskutku zářivou premiéru obstarává kombinace s patentovanou slitinou zvanou Liquidmetal; což je ve volném překladu tekutý kov.

OMEGA Planet Ocean Liquidmetal (detail lunety)

Pozoruhodné je, že jde o amorfní kov, tedy materiál bez uspořádané krystalografické struktury. Teplota tání této slitiny je zhruba na úrovni slitin titanu, ovšem prudkým ochlazením gradují její mechanické vlastnosti a získává se slitina zhruba třikrát tvrdší než je nerezová ocel. Její nepravidelné vnitřní uspořádání pak zajišťuje dokonalé navázání na keramickou lunetu.

Nepřehlédněte  Ebel 1911 BTR 137: 600 kusů známého chronografu ke 100.letému výročí založení

Liquidmetal je tedy kovová slitina sestávající z pěti hlavních prvků (Zi, Ti, Cu, Ni, Be). Zirkon je přitom nedílnou součástí i keramiky, jejíž chemický vzorec je ZrO2.

OMEGA Planet Ocean Liquidmetal

Z nové slitiny Liquidmetal jsou na lunetě vyhotoveny čísla a rysky. Tmavá keramika spolu se stříbřitě vyhlížející slitinou spolu dokonale kontrastují. Luneta je tak podstatně odolnější vůči poškrábání, mezikruží s popisky a ryskami na lunetách potápěčských hodinek totiž běžně bývá zhotoveno z hliníku a ten při každodenním nošení k nějakému tomu šrámu poměrně snadno přijde.


Zdroj: OmegaWatches.com

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*