Tiger Woods s hodinkami TAG Heuer Link Calibre 16 Day/date

Tiger Woods s hodinkami TAG Heuer Link Calibre 16 Day/date

Novinky / Tag Heuer

TAG Heuer ukončila spolupráci s Tigerem Woodsem

Tiger Woods po téměř devíti letech spolupráce se značkou TAG Heuer jako ambasador končí. Před dvěma lety ještě neporazitelná jednička golfu se od svého rozvodu na greenu trápí a nevyhrál jediný turnaj. TAG Heuer je již šestým velkým sponzorem, který s Tigerem v poslední době utnul spolupráci.

Celé to přitom začalo tak nevinně. Koncem listopadu 2009 Tiger se svým vozem Cadillac Escalade narazil do požárního hydrantu před svým domem. Krátce na to se vynořily spekulace a následně i důkazy o Tigerově bouřlivém sexuálním životě mimo manželskou loži. Šéf značky J.C.Babin se ovšem tehdy za sportovce postavil s tím, že důvodem sponzorství jsou jeho sportovní výkony a nikoli osobní život. Přesto Tiger Woods na čas zmizel z reklamních plakátů na území Spojených států.

Podle serveru Bloomberg je však nyní smlouva ze strany hodináře vypovězena a Tiger tak po necelých devíti letech už nebude se značkou spojován. Ukončení smlouvy e-mailem serveru potvrdil Tigerův agent Mark Steinberg.  Woods za dobu svého působení prezentoval hned několik kolekcí TAG Heuer, například Link (Calibre 16 i Calibre S), Aquaracer (chronograf se strojkem Calibre 16) nebo řadu Professional Golf watch (quartz Ronda), kde měl i vlastní promodel.

Nepřehlédněte  Pravé nebo falešné: vy máte na výběr!

Tiger Woods s hodinkami TAG Heuer Link Calibre 16 Day/date

To byla ale jiná éra a Tigerovi ležel golfový svět u nohou, byl nedostižný fenomén. Po propuknutí skandálu  se v prosinci 2009 rozhodl na čas stáhnout z profesionálního golfu, comeback se mu však zatím příliš nedaří.  Vždyť od té doby nevyhrál jediný turnaj, a 31.října 2010 jej z čela tabulky sesadil Lee Westwood.  Woods si tak logicky nepřijde na takové peníze, jako před lety, ještě předloni vydělal 10,5 mil. dolarů, loni však už jen 1,3 milionu USD, letos pak jeho konto nabobtnalo jen o 629 tisíc dolarů.  

TAG Heuer Professional Golf watch

Na nedávném šampionátu World Golf Bridgestone Inivitational skončil na 37. příčce, když na vítěze Adama Scotta ztratil 18 úderů. Ironií je, že právě Scotta nově na turnajích doprovází caddie Steve Williams, který až donedávna tvořil s Woodsem nerozlučnou dvojici. Byl to ale Tiger, který spolupráci ukončil. Aktuálně Woods obývá v celosvětovém žebříčku 30. pozici, což je od roku 1997, kdy byl třiatřicátý, jeho nejhorší výsledek.

TAG Heuer není jedinou významnou společností, která s nyní již nevýrazným golfistou ukončila spolupráci. Za posledních 19 měsíců se s Tigerem rozloučilo i Gillette, Gatrorade, Accenture, Golf Digest nebo AT&T.

Nepřehlédněte  George Clooney: hodinky OMEGA na filmovém plátně i mimo něj

Zdroj: Bloomberg

Štítky:

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*