Tissot Seastar 1000 Blue

Tissot Seastar 1000 Blue

Novinky / Tissot

Tissot Seastar 1000 Blue. Obdivujte krásy podmořského světa

Letní měsíce značka Tissot využila mimo jiné k omlazení svého potápěčského modelu Seastar 1000. Hodinky z žádného parametru typických potápek neustupují ani o píď a snaží se tak kupující zlákat mohutným ocelovým pouzdrem a výborně čitelným číselníkem v modré barvě.

Máte-li v hledáčku masivní hodinky renomovaného švýcarského výrobce, požadujete mechanický pohon a přehlednost ciferníku také není zástupným parametrem, rozhodně byste do svého seznamu měli zařadit nové Tissot Seastar 1000, které všechny tyto podmínky bezezbytku splňují.

Mechanický strojek ETA 2824-2 s trojicí ruček a datumovkou (pozice "3") obklopuje pouzdro příjemného rozměru dvaačtyřicet milimetrů. Rozměr včetně korunky, kterou po stranách chrání zvednuté linie pouzdra, pak bude okolo 46 až 47 mm.

Tissot Seastar 1000 Blue

Vodotěsnost hodinek je 1 000 stop, což je ekvivalent 300 metrům a tak nebude důvod je při libovolném vodním dobrodružství odkládat. Ba právě naopak, nové Tissot Seastar budou ve vodě dokonalým společníkem, což dokazuje i modrý gumový řemen s plastickým nápisem Seastar na vnější straně.

Číselník je opravdu výborně čitelný, čemuž vydatně napomáhá kontrast mezi modrým podkladem a bílými hodinovými indexy a ručkami. Ciferník a barevně stejně laděný řemen doplňuje luneta s pro změnu modrou vložkou a popisky v provedení zcela běžným pro tento typ hodinek.

Nepřehlédněte  Ulysse Nardin má nové vedení

Podobně jako jiné potápky s vyšším stupněm vodotěsnosti mají i Tissoty integrovaný heliový ventil, který slouží k vyrovnání tlaků při hloubkovém potápění.

Tissot Seastar 1000 Blue Chrono

Tissot spolu se základním modelem uvádí i typ s chronografem (průměr pouzdra 48 mm), který pohání strojek C01.211 s následujícími parametry:

  • průměr 31 mm
  • tloušťka 8,44 mm
  • 184 dílů
  • 15 rubínů
  • rezerva chodu 46 hodin
  • frekvence setrvačky 3 Hz (21 600 kyvů/hodina)

Malinkou změnou je hodinový sčítač stopek, který nově ukazuje jen 6 hodin, což ale není na závadu, naopak se na malém průměru budou i kratší časové úseky lépe odečítat. Všechny parametry včetně průměru pouzdra, heliového ventilu nebo transparentního víčka zůstaky i chronografu, liší se ale cena. Základní model se vešel do 20 tisíc korun, chronograf z vaší kapsy vytáhne necelých 29 tisíc.

Zdroj: WatchUSeek, Tissot

Štítky:

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*